| Ionică a întrebat:

Daca cineva care nu e bolnav face sex protejat cu alta persoana care e bolnava, e posibil sa transmita boala celui care nu-i bolnav?

7 răspunsuri:
| monyk a răspuns:

Buna, daca face protejat cu prezervativ atunci nu poate sa ii transmita dar daca o face neprotejat cu siguranta se poate, deci prezevativul e cel mai indicat atat impotriva sariciniilor nedorite cat si a bolilor, mare atentie!

| madalicious a răspuns:

Nu, pentru ca e protejat.

| georgiana a răspuns:

Depinde, bolile cu tarnsmitere sexula, in timpul tratamentului este indicat sa se faca abstinenta. Te poti imbolnavi, chiar daca te protejezi.

| mihaela_7412 a răspuns:

Daca se protejeaza nu are cum, doar daca e neprotejat

| alexxa18 a răspuns:

Daca se foloseste prezervativul nu se va imbolnavi.

| katia a răspuns:

Depinde ce fel de boala! Sunt boli care se trasmit pe cale sexuala cum ar SIDA si boli care nu se trasmit pe cale sexuala!

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Daca foloseste prezervativ. fara ca acetsa sa se rupa ...nu se poate imbolnavi. cel mai sigurhappy