| Claudiu20001 a întrebat:

Salut. Daca eu sunt major si intretin relatii sexuale (protejat) cu o minora de 15 ani si aceasta este de acord...patesc ceva?

8 răspunsuri:
| CristiDinBucuresti a răspuns:

Da, nu ave ti varsta potrivita, vezi ti de scoala lasa prostia si golăneala.

| ania a răspuns:

Daca nu esti casatorit cu ea( de la 15 ani fetele se pot marita cu acordul parintilor) il intristezi pe Dumnezeu care uraste pacatul curviei.

| ania a răspuns:

Ai fostvcreat sa fii un barbat resoonsabil, capul unei familii, sotul unei femei pe care o onorezi prin dedicarea casatoriei si fidelitatea ta nu pentru a exoloata sexual si dezonora copiii creduli ai altora.

| Emilian65 a răspuns:

Da.

| Sofer a răspuns:

Legal sa aibă 16 ani. Și ai grija unde o faci și sa fie ea de acord. După trebuie sa te porți cu ea ca cu oul. Sa fi dulce și chestii sa ii faci pe plac ca după te poate reclama și după suporți consecințele.

| anonim_4396 a răspuns (pentru Sofer):

''sa te porti cu ea ca cu oul'' rolling on the floor
Esti amuzant

| Mayhem666 a răspuns:

Depinde cat de "major" esti, pentru ca major inseamna de la 18 in sus, deci si la 50 de ani tot major esti. Dar da, s-ar pune ca si pedofilie intr-un fel, chiar daca ai doar 18 ani.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Da, se încadrează la pedofilie și se pedepsește cu închisoarea.
Ai rabdare pana împlinește 16 ani dacă nu vrei sa îți faci probleme. De fapt, fa ce vrei tu, tu o sa suporți consecințele.