| anonim_4396 a întrebat:

dau de pe contul prietenei mele big grin.
Am 17 ani si am vrut sa o fac prima oara cu ea ( inca virgin ). Faza este ca atunci cand ne mai intalneam si doar ne "jucam" adica fara sex, doar aveam eu mana la ea in pantaloni si ea la mine. Dar ieri am fost hotarat sa continui avand o singura si FOARTE MARE PROBLEMA. Nu mi se scula straight face. Aveam erectie pentru cateva minute, dar dupa ceva timp se culca la loc. de exemplu : era totul super, era sculata, ea era super excitata si eu usurel ma ocupam de prezervativ, si cand l-am scos din plic... GATA s-a culcat... VA ROOOG SFAT CA NU VREAU SA O PIERD P FATA ASTA DIN CAUZA ASTA crying(.
intrebare : De ce mi s-a intamplat asta, e ceva psihic?
Poate pentru ca sunt virgin si e pentru prima oara si trebuie sa depasesc emotiile?
Data viitoare sa las prezervativu scos si pregatit doar sa-l pun pe penis? ( sau trebuie scos NEAPARAT atunci cand incepi actul sexual? )

Răspuns Câştigător
Brigaela
| Brigaela a răspuns:

Ai emotii, esti stresat si stresul omoara excitatia. Esti si destul de mic si asta contribuie la stres. Relaxeaza-te, nu iti mai imagina ca asta este momentul cel mai tare al vietii tale, trateaza-l ca pe un moment de placere, nu ca pe o mare provocare si va fi bine.

8 răspunsuri:
| glamour a răspuns:

Pai tu crezi ca s-a speriat ala mic la vederea prezervativului?laughing
Esti virgin, se mai intampla, e si de la emotii, lasa prezervativul in plic si scoate-l numai la momentul potrivit. Incearca sa te relaxezi si sa nu te mai gandesti la acel incident pentru a nu te inhiba si a mai trece inca o data prin asta.

| Edwdw a răspuns:

Ea ar trebui sa te inteleaga daca te iubeste, eventual poti s-o iei ca pe o plictiseala, fata poate fi o plictiseala pentru tine, incercati ceva nou, nu stiu, vedeti si voi, eventual cumpara viagralaughing.

| GoldenBrau a răspuns:

Relax, relax, relax. spune-i sa te excite mai bine!

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Ba! Fi ma cuminte! Ala miku se cam sperie parerea meawinking acum poate nu e monetul sa faci asa ceva poate asta e (sau prea multa mastrubare)

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Te inteleg perfect, am patit si eu la fel prima data. Toate bune si frumoase pana la un momentdat. Problema la mine a fost de stres, foarte mare stres ca trebuia sa vina cineva, era si prima data etc. Ca sfat, sa ai prezervativul langa tine si cand este momentul atunci il desfaci si il pui. Tin minte ca eu il aveam in geaca undeva la intrare, am umblat toata casa sa ma duc dupa el si s-a dus tot farmecul. Deci recapitulare: prezervativul langa tine, sa te gandesti numai la prietena ta si sa te relaxezi. Succes si sper sa nu mai treci prin asa ceva ca pentru un baiat este aiurea.

| AndSim a răspuns:

Deci boala sau ceva DOAMNE FERESTE nu e posibil. pentru ca pana acum era TUN doar acum cum spuneti si voi din cauza emotiilor sa nu mi se scoale. DAR MAI ESTE CEVA, eu vineri seara m-am masturbat si sambata a fost faza cu sexul, se poate si de la asta sa nu fi avut asa zis`ul chef? big grin

| AndSim a răspuns:

Va multumesc, am sa incerc data viitoare si daca imi aduc aminte revin sa va MULTUMESC!

Multumesc acum de sfaturi, le voi pune in aplicare! RESPECT!

| GiLL a răspuns:

Andree ( sau prietenul ), incercati sa prelungiti preludiul. Chiar si erectia unui barbat are mai multe stagii. Emotiile, excitatiile, si presupusele masturbari anterioare, duc la inhibare.
Singurul meu sfat?! Mareste preludiul. Chiar si la o ora. Stati dezbracati pentru cat timp este nevoie trecand prin preludiu. Obisnuitiva cu corpurile voastre inainte de penetrare.
+ Daca esti virgin ( nu ai mentionat de ea ) iti sugerez sa nu folosesti prezervativ chiar de la km 0. Lasa-l liber. Lichidul seminar nu este atat de bogat in spermatozoizi incat sa ramana insarcinata chiar de la primele 15 minute. Apoi, dupa ce v-ati asigurat ca este libera " calea ", puneti prezervativ, si da-i foc la pasarica.

Succes!