| Darja111 a întrebat:

De 3 zile ma dor sânii iar menstruatia trebuie sa-mi vina pe 8. Ieri si alaltăieri ma dureau mai tare iar astazi nu prea ma dor. Puteți sa îmi dati un răspuns concret? Multumesc

Răspuns Câştigător
| Violleta2022 a răspuns:

Raspunsuri cocrete poti primii doar de la un medic, care te consulta.
Aici nu-ti putem da decat pareri, fiindca nu suntem nici medici si nici nu te putem consulta pe real.
Un singur lucru iti pot spune: sanii dor din cauza modificarilor hormonale, care se intampla in corpul tau!

5 răspunsuri:
| Valentina8 a răspuns:

Din cate inteleg in luna august trebuie sa ti vina pe data de 8 menstruatia? Iar luna trecuta ai avut menstruatie de pe 8 pe 12? Inseamna ca ciclul tau dureaza 4 zile? Ca sa ti vina menstruatia pe data de 8.august ar fi cam tarziu, ar trebui pe 4 daca ai un ciclu regulat. Ar lipsi 4 zile ceea ce inseamna ca durerile tale pot fi dureri premenstruale. In acelasi timp ai putea fi si insarcinata din cauza contactului sexual neprotejat (fie el si scurt) Insa simptomele de sarcina nu le poti simti in 3 saptamani de sarcina. Spun 3 saptamani caci sarcina sa inregistreaza din prima zi de la ultimul ciclu menstrual. Ai rabdare, un corp normal, un ciclu regulat poate intarzia cateva zile (pana la 9 zile) pe data de 10august ai putea face un test de sarcina. Bafta

| IanaIana9 a răspuns:

Este un efect complet normal, sânii te pot durea atât înainte cât și după ce ți se începe menstruația.Și pe mine mă dor uneori mai tare, dar nu este motiv de îngrijorare.

| Darja111 explică:

Dați*

| miere12 a răspuns:

Bună, ai făcut sex neprotejat? Dacă da ai putea fi însărcinată

| Darja111 explică (pentru miere12):

Am facut sex neprotejat dar fiind virgina penisul nu a intrat cu totu doar putin si doar de 3-4 ori ca ma durea. Dar nu a dat drumul in mine.iar luna aceasta menstruatia mi-a venit pe 8 si pe 12 s-a terminat si pe 14 a avut loc actul