| ciprian123456789 a întrebat:

De cateva saptamani imi place de-o fata din clasa a 9-a. Eu am 17 ani si nu am avut deocamdata prietena. Sunt genul de baiat timid, de treaba, ajutor etc. Nu o cunosc si am vazut-o doar de cateva ori. Deci sunt cam timid si imi e "greu" sa ma bag in seama cu ea pe FB cu classic-ul "Buna. Ce faci?" Mi se pare prea penibil. Ce parere imi dati?

Răspuns Câştigător
| neutrino a răspuns:

Este adevarat, este penibil! Se pare ca ori ai o parere foarte proasta despre fete, daca tu consideri ca ele asteapta pe facebook ca baietii, asa cum esti si tu, sa le agate sau ai o parere foarte buna despre tine, astfel incat consideri ca esti plin de calitati si fetele ar trebui sa sara de gatul tau. Eu stiu o regula sanatoasa: atunci cand imi place de o fata, dar ea stie de existenta mea, incerc sa o curtez, sa o cuceresc. Daca ea accepta jocul meu, atunci o invit in oras, macar la un suc daca nu sunt capabil de ceva mai mult. In aceste conditii, fata accepta sau nu invitatia mea. Niciodata insa nu ma bag ca musca-n lapte peste o fata care nu stie cine sunt si sa am si pretentia absurda ca ea deja sa ma placa pentru gestul meu facut aiurea.

| ciprian123456789 explică (pentru neutrino):

Am vazut-o de cateva ori si m-a observat si ea cred. O data am fost in clasa la ea si am impartit niste chestionare. Am intrebat cine e nr.5 la catalog si ea cu toate ca stia ca nu e nr. ei a ridicat mana si a spus "eu sunt... nu, nu sunt eu".
In fine. laughing. Mersi de informatii.

12 răspunsuri:
| mgtow a răspuns:

Sa nu te bagi peste ea, poate e una strengarita care are gandul la crenvusti xxl si te face sa suferi mai tarziu

| ciprian123456789 explică (pentru mgtow):

In nici intr-un caz nu e asa. Este la un profil bun si e desteapta. Pe langa asta niciodata nu o sa ma atraga panarame din astea. Cu toate ca n-am avut prietena caut una cu capul pe umeri. Am avut ocazia cu cateva fete dar mai bine deloc decat sa fie proaste.

| mgtow a răspuns (pentru ciprian123456789):

Atunci mergi langa ea si ii zici ca vrei sa o scoti la o plimbare

| ciprian123456789 explică (pentru mgtow):

Usor de spus, cum asa pur si simplu? Cum spuneam mai sus, sunt si timid.

| mgtow a răspuns (pentru ciprian123456789):

Iti faceam prezentarea cu ea direct asa cu timiditatea nu rezolvi nimic fi mai curajos

| FataCuChitaraMunților a răspuns:

Evită reţelele de socializare pe cât de mult posibil.Ai mai multă încredere în tine şi mergi să vorbeşti cu ea, înainte să apară alt băiat.Pe Facebook poate să scrie oricine, dar nu oricine poate să fie lângă ea când are nevoie de cineva.

| LonlyWolf a răspuns:

Da-i like la poze si incearca sa te bagi in seama printr-o gluma, apoi incearca sa aflii mai multe despre ea

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Intreab-o cum se simte si in plus spune-i "De ce esti suparata(Sincer)"Si in plus nu e penibil classic-ul "Buna ce faci".Ce e classic e mai bun decat ceva nou..Si in plus fa-ti curaj daca o placi asa de mult o sa treci peste faptul ca esti timid si o vei baga in seama

| Unofficial a răspuns:

Vorbeste cu ea(pentru inceput) chestii obisnuite gen:Ceau, cf? Ce ora ati avut? Incearca sa te imprietenesti cu ea. Si apoi vezi tu. Succes!

| Mast3rHack3rPr0 a răspuns:

Pai Ciprian ar trebui sa incerci sa fi glumet de la inceput sa nu pari insistent sa ii zici niste povesti interesante.
Daca vrei sa te bage in seama gaseste un subiect comun.

| ciprian123456789 explică (pentru Mast3rHack3rPr0):

Ok, mersi. Glumet de felul meu sunt. Astept si alte pareri sau iti voi da funda.