| JustMeCata a întrebat:

Acum doua luna m-am indragostit de o fata dar in acel moment avea prieten! de doua saptamani aproximativ s-au despartit. Am aflat asta doar ieri. Dar astazi am vazut-o cu un baiat si pareau cam apropiati. Sunt in clasa cu ea. Nu stiu ce sa fac sa ii spun dar este cam greu pentru mine sunt timid si pe deasupra imi mai spun si colegi de la mine din clasa de la mine sa nu ii spun ca nu prea am sanse ceea ce este adevarat pot sa spun am sanse cam mici! Tot un coleg i-a zis la cea mai buna prietena a ei ca imi place de ea. Nu stiu daca ea stie sau nu. Ati putea sa imi dati niste sfaturi? Ce as putea sa fac in situatia asta? Precizezi ca am 16 ani!

6 răspunsuri:
| spyke321 a răspuns:

Salut! Nu spune niciodata ca nu ai sanse cu o fata! Ai sanse daca ii vorbesti frumos,o asculti, ii dai sfaturi, ii admiri ceea ce are nou (o rochie, bluza sau chiar tunsori etc.) Apropiete de ea, vorbeste cu ea in clasa, pe facebook. Cauta modalitati de a o apropia de tine!
Bafta! si nu ii asculta pe colegi... de multe ori iti spun asa pentru ca sunt gelosi sau alte prostioarewinking

| xanderblackx a răspuns:

Pai si tu vrei sa te implici intr-o relatie, mai ales ca esti si putin timid si mai ales sunt sigur ca iti doresti ceva "sigur"... cu cineva care ii schimba asa des, sau ma rog dupa 2 saptamani este cu altcineva? cine zice ca tie nu o sa-ti faca asta? si apoi, lasa momentan dragostea, stiu ca e aiurea, dar gaseste o fata mai "stabila". sau daca esti genul de persoana timida, dar teribilista in relatii si ai face pe dracu in 4, in nebunia ta, sa fi cu ea, si prin oarece sanse sa accepte asta, pregateste-te si de ce va urma... numai bine

| JustMeCata explică (pentru xanderblackx):

Esteo fata de treaba nu cred ca schimba baietii tot la doua saptamani cu fostul sau prieten a durat 1 an relatia lor. Crede-ma ca chiar as face pe dracu in 4 sa fiu cu ea!

| xanderblackx a răspuns (pentru JustMeCata):

Bun bun bun. atunci te sfatuiesc asa. incearca sa aflii ce hobby-uri are, ce ii place sa faca, ce pasiuni are, suprinde-o in mod placut cu toate lucrurile asta. fa in asa fel incat sa vada ca esti "pe aceeasi unda" cu ea, sa te placa intai de toate ca pe un "cel mai bun prieten", ca pe un confident, apoi treci la lucruri mai serioase. fi copil cand trebuie, si incearca sa fi serios atunci cand situatia o impune, fetelor le plac baietii "cu coloana vertebrala". fi independent. restul vine de la sine

| casandra123 a răspuns:

Buna! Si eu trec prin asta desi sunt fata si sunt ci 5 ani mai mica...Te sfatuiesc sa iti faci curaj atunci cand esti cu ea si sa ii spui totul, caci nu cred ca e mai bine sa afle de la altcineva si na nu se stie poate ca si ea simte la fel si nu are curaj sa iti spuna. Multa bafta! happy

| micuzaaa a răspuns:

Trebuie sa-i spui ce simti eu sunt in aceeasi situatie ca tine