| Georgiana582 a întrebat:

Salut.De ce fetelor le plac tipii nesimtiti? ma tot frananta treaba asta, am 18 ani si in ultimul timp am si slabit si arat bine, nu ma consider o persoana urata si vreau sa-mi fac o prietena, dar cum stau lucrurile mi se pare imposibil.Stiu sa vorbesc cu ele,stiu ce vor ele sa auda de la un baiat, dar de fiecare data isi intorc privirile catre tipii nesimtiti si "fara scoala". Chiar si pe facebook sau pe messenger nu par interesate de mine, de ce?

10 răspunsuri:
| Parintele a răspuns:

Depinde ce gen esti tu. Nu conteaza ca ai mai slabit sau ca arati bine, parerea asta e a ta, conteaza atitudinea pe care o ai, conteaza cum te imbraci, ce telefon ai, daca fumezi iarba e foarte ok...vino pilit la scoala.ia-te in gura cu un profesor. bate-te, iesi prin oras..fi ingrijit. Nu te baga in seama cu toate fetele doar ca sa fii bagat in seama, stai in preajma lor insa ignora-le. Mai conteaza si ce prieteni ai. Nu sta cu tocilarii sau papagalii scolii. Nu vorbii cu fetele grase, urate..etc. Baga-te cu cele mai bune bucati si fi expeditiv, nu le pupa in f.nd, nu le canta in struna, nu fi prea politicos, fii golan. succes.

| Trololoolololool a răspuns (pentru Parintele):

Din nickname si ce ai zis tu... mi-ai facut ziua! laughing

| Parintele a răspuns (pentru Trololoolololool):

Sper ca ziua... buna))

| Gdeni a răspuns:

Pentru ca de la un baiat mai dur cred ca poate sa le ofere siguranta.

suntserios
| suntserios a răspuns:

Eee, sa zicem ca ai nimerit tu doar genul de fete. dar are dreptate si LionDen, aia mai nesimtiti sunt chipurile mai "barbati" cel putin asa ii vede femeia, se considera mai protejata in jurul lor. e la fel ca la animale, ala mai bun la bataie se imperecheaza.

totusi suntem oameni si daca mai exista un gram de inteligenta in capul fetelor din ziua de azi nu vor alege doar nesimtiti

| LionDen a răspuns:

Fetele cauta siguranta la un baiat.Un baiat nesimtit si mai dur poate sa le ofere siguranta de obicei. Fata are nevoie de sprijin emotional totodata iar daca esti un baiat mai moale, mai sentimental nu poti sa o sprijini si sa ii induci o stare de siguranta.

| Azµre a răspuns:

Le plac, stai liniștită...

Răspuns utilizator avertizat
| soricelulRulz a răspuns:

Aici e mai ciudata logica feminina laughing sunt fata si inteleg la ce te referi si stiu e aiurea, pai in general fetele sunt atrase mai mult de tipi cu mai multa atitudine.mai "golan" cum ar spune unii dar nu la modul extrem doar o atitudine mai nonconformista decat de unu mai timid care nu se baga in seama si sta in banca lui

| gabriel6426 a răspuns:

Poate nu le abordezi tu cum trebuie. fi si tu putin mai nesimtit la inceput. apoi lasate descopertit dupa puitn timp. cauta o fata genul tau care sa ter aprecieze asa cum esti nu un nesimtit. multor fete le plac putina nesimtire la un baiat care sa ii faca mai amuzanti.dar nu prea multa sa o jeneze big grin sau sa se simta prost. bafta