| Agapimu a întrebat:

Salut, de ce uniele persoane isi bat joc de Rock-eri? Ce dracu au cu ei "noi"? Eu chiar nu mai inteleg, tot spun ca suntem satanisti, ca nu avem cultura, si tot felul de chestii. de ce? Au ceva impotriva rock-erilor? Multumesc anticipathappy ( scuze pentru categorie)

Răspuns Câştigător
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Privește cine sunt cei care blamează rockul. Majoritatea sunt oameni fără cultură muzicală. Pentru ei, rockul înseamnă un amalgam de țipete, chiar dacă nu asta definește acest gen de muzică. Nu încearcă să asculte versurile și să le caute înțelesul. E mult mai ușor să asculți o melodie house care are maxim 5 versuri și în care găsești cel puțin 3 trimiteri la sex. E mai "cool". Oamenii au ceva împotriva tuturor lucrurilor pe care nu le înțeleg.

16 răspunsuri:
| mgtow a răspuns:

De fraiere ce sunt acele persoane.

| RXN a răspuns:

Eu ascult rock si mi-am asumat asta.Ca multi si-au batut joc de mine, e alta treaba. Pot sa jur ca motivul era ca altceva de ce sa se ia, nu au gasit. Cel mai bine e sa ignori, de ce ti-ai bate capul cu niste ignoranti care nu te cunosc si habar nu au cu ce se mananca stilul asta de muzica? De satanism, e cu totul alta treaba si, din nou, sigur nu stiu ce-i ala, iar de cultura, nu cred ca sunt oamenii care sa vorbeasca de asa ceva, sincer.laughing
Personal, nu-mi pasa de cine ma blameaza, eu imi vad de treburi, desi, recunosc ca uneori mi-e mila.happy

| Razvan a răspuns:

Oamenii care judeca un om dupa genul de muzica care il asculta sunt limitatiwinkingSi cand zic asta, adresez un complimentwinking

| Graphee a răspuns:

Sal.

Eu una nu am nimic cu rock-eri.
Alţii percep rock'u ca fiind un pericol pentru societate, deoarece cred că sunt nişte nebuni care merg noaptea în cimitir, şi fac ritualuri sataniste etc.
Dar ăia nu înţeleg ce înseamnă rock.

| Andru1996 a răspuns:

Poi daca n'ar fi atat de simplu n'as raspunde fi pic atenta...eu sunt rapper sh mi'e mai usor sa raspund.Nu aveti cultura pentru ca in muzica voastra aia doar se caca pe ei acolo sh tipa niste cuvinte care nu inseamna absolut nimic...compara cu rapp'ul care in fiecare melodie este un mesaj care poate este transmis mai vulgar dar trimite un mesaj care este adevarat nu ca la voi aia tipa ca niste prosti si nu intelegem nik.Satanisti sunteti pentru ca toti va machiatzi zici ca sunteti scosi din canal sh va imbracati cu tzoalele alea de ***. Nu ca eu ca rapper ma imbrac "normal" dar nici cu zgarzi la gat sau cu machiaj sa nu imi mai vad fata.Cam asta.

| lolly_3072 a răspuns:

Sallz.:X.pai fiecare stil trebuie sa fie cumva "blamat". pentru ca nu sunt ca toti ceilalti, sunt mai speciali si atunci trebuie sa'si bata joc nu? si dca voi acum luati totul in serios cand poate ei doar gumesc, o sa va vada ca niste ciudati.nah.asta e parerrea mea.

| BellsC a răspuns:

Poi, unii Rock-eri au anumite melodii care sunt dedicatedevil si fac mult zgomot, dansuri ciudate.
De asta cred eu.
Eu nu am nimic cu ei fiecare e cum vrea acum daca nu`i face bine stilul acela de viata...treaba lor:*

| PisyRock a răspuns:

Salut. Eu, sincer, urasc si eu un pic rockerii dar nu am nimic impotriva lor.In fine, despre ei se spun ca sunt ciudati, etc. pentru ca acestia canta melodii care uneori nici nu au sens, sau pentru ca sunt foarte foarte zgomotosi. Cam asa cred eu. Fara resentimente.

| LifTwist a răspuns:

Hey!

Nici eu nu am nimic cu rock-eri, imi plac la nebunie cum arata,
Si ascult muzica gen rock, ma imbrac ca o rockeritza adevarata,
Si stii?
Chiar nu imi pasa ce cred alti, fiecare are gustul sau ce ii place, este o tara libera, fiecare face ce isi doreste inima'
Si Marilyn Manson nu este satanist ori nebun, este un tip de treaba si glumet in realitate ' Oamenii nu trebuie criticati daca nu ii cunosti destul de bine

| LifTwist a răspuns:

Pardon, altii*

| alinutza99 a răspuns:

rolling on the floor la cum vorbesti e si normal "ce dracu.".

de parca voi suportati oamenii normalli laughing. va uitati urat cand vedeti lumea pe strada.

rock-eri sunt aia care nu au incredere in ei, si nu se spala rolling on the floor rolling on the floor.

sorry nu m-am putut abtine laughing

| FOCUS a răspuns:

Da icemane, de fraiere ce esti acele persoane, oaaahahahah haha ha

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Si eu sunt de aceeasi parere...am inceput sa ascult lordi si mi place f mult si cei din cls mea ma fac satanistasad in fine chiar daca trupa lordi e urata costumu urate etc. is rocker ...doar mie nu-mi place de ei cimelodiile

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

E foarte adevarat

| LexusBianca a răspuns:

Nu ii baga in seama! Ei asculta o melodie, care mai mult ca sigur e screamo, si apoi incep sa injure! Oricum, daca stam bine sa ne gandim. intre multe genuri muzicale sunt si unii care nu au ce face!

| deliciossssss a răspuns:

De ce? pentru ca ei sunt niste cocalari imputiti fara minte care is obsedati de florin salam live. si nu accepta ca altcineva sa nu fie de aceeasi parere cu ei.