| Dek a întrebat:

Am vazut unele intrebari pe forum gen,, Ce credeti despre stilu emo?" si am vazut tot felul de raspunsuri jignitoare la fel si la adresa rock-erilor si la adresa punk-erilor! Acest forum parca trebuia sa fie unul de distractie si de a ne ajuta intre noi! O fi ei diferiti dar sa ne gandim ca si ei au un suflet si niste sentimenteasa si ca nu ar trebui jigniti! La fel si la adresa manelistilor, romilor si a altorgenuri de persoane sau oameni de alte natiuni!
Ce credeti am dreptate?

4 răspunsuri:
| ascovit a răspuns:

Ai perfecta dreptate. emo, punk sunt oameni "normali" insa de asemenea si romii si manelistii( cu toate astea nu imi plac manelele insa persoanele sunt ok:-bd). am pus normali intre ghilimele deoarece multe persoane iii considera persoane care care nu stiu:-@ sunt mult prea multe "zvonuri" si treaba este ca de la acele simple zvonuri se duce vestea.

referitor la "emo" as vrea sa las un link;))

http://www.youtube.com/watch?v=oRPqcTrOX4g&feature=related

as vrea sa dati direct la 1:20;)

cu toate astea cu totiii suntem oameni, si aceste stiluri, si aici am refer doar la stiluri, provin in majoritate de la stiluri muzicale...nu e nimic anormal in ele

cat despre romi;)) ce pot sa spun, asa cum uram o persoana care nu este rom asa putem si un rom sa uram. asa cum putem sa adoram o persoana care nu este de origine roma putem sa adoram si o persoana de originie roma. parerea mea este ca depinde foarte mult si de persoane, cunosc romi foarte de treaba cu care chiar ai ce vorbi si, ce sa spun, au si traditii destul de interesante,;))

in cateva cuvinte, DA, ITI DAU DREPTATE!

| Lluvia a răspuns:

Da ai dreptate. Daca sunt diferiti asta nu inseamna ca sunt mai prejos sau presus decat noi. Suntem la fel dar intr-un stil diferit. Fiecare avem dreptul sa fim ce vrem si nu trebuie sa ii criticam pe restul' ca nu sunt ca noi. Trebuie sa ne acceptam dar capacitatea unora nu accepta lucrul asta.
Daca vorbesc urat la adresa unor persoane diferite de ei se cred inteligenti, interesanti, dar din contra dau dovada de ignoranta si prostie happy

| Tzuc a răspuns:

Ai dreptate.adica eu sunt rockaritza dar am si prieteni care asculta manele.desi urasc manelele. dar nu poti sa obligi pe cineva sa asculte ce gen de muzica vrei tu.

| ஐAdeஐ a răspuns:

Da ai mare dreptate fiecare are felul lui de a fi unii ii judeka dar nu se uita la ei ca daca cineva ar face cu ei cum fac ei cu altii unde s-ar ajunge... dar ce sa faci toti vad pe altii nu pe ei
din pacate asa ajunge lumea de azi...