| Frantz47 a întrebat:

De curand, m-am despartit de o fata (zilele astea), cu care am mai avut o relatie din ianuarie pana in aprilie. In fine, mereu din motive prostesti ne-am certat, ca n-am anuntat-o ca dispar 20 de minute sa ma duc sa fac un dus / sa-mi iau tigari. sau ca ies cu baietii la o bere, prostii din astea. Fata mi-este foarte draga, tin foarte mult la ea, o iubesc foarte mult, dar acum m-a parasit din motivele enumerate mai sus, am aplicat si zicala " capul plecat, sabia nu-l taie ", dar n-a functionat. Vreau s-o fac sa ma accepte asa cum sunt, pentru ca este o fata extraordinara. Am avut in seara aceasta un majorat, n-am putut deloc sa ma distrez din cauza ei, mi-a fost gandul la ea toata noaptea, trageau fetele de mine sa mergem in doi la o tigara, sa bem un pahar de vin, si pur si simplu nu aveam chef, trageau de mine sa mergem sa ne plimbam, nu aveam chef, numai la ea imi statea gandul. Cred ca e aleasa inimii mele, si as vrea sa o fac sa ma iubeasca asa cum sunt. Va rog din suflet, fara panarama. Astept cateva raspunsuri, Multumesc anticipat.

Răspuns Câştigător
| Monutza a răspuns:

Buna dimineata! E ceva normal sa apara certuri, neintelegeri, contraziceri intr-o relatie, dar pana la despartire e cale lunga..nu cred ca asta a fost un motiv de despartire ca ai disparut 20 de minute, certuri din astea am avut si eu cu iubitul meu, odata nu mi-a raspuns la telefon timp de o ora si eu ii tot dadeam smsuri, intr-adevar fetele vor ca ele sa fie principale si se le acorzi atentie maxima dar poate ai si tu treaba, si nu puteti vorbi 24 din 24, uite eu te sfatuiesc sa vorbesti deschis cu ea, daca te iubeste, te va accepta asa cum esti tu si cu bune si cu rele asa cum si tu la randul tau o faci.happy Cand te desparti de o persoana trebuie sa gandesti la rece, sa analizezi daca merita sau faci sau nu acest pas.Mult succes sper sa va impacati! Sa ai o zi frumoasa.happy

4 răspunsuri:
| Zenithf a răspuns:

Nu te va putea iubi asa cum esti, mai bine resemneaza-te ca "nu v-a fost scris" si cauta sa te imprietenesti cu o fata care nu te vrea "perfect".
Relatia perfecta nu este cand iubesti pe omul perfect, ci cand iubesti perfect perechea ta. Ceva de genul asta.
Cati ani ai? 17-20? Nu merita sa-ti faci zile negre si sa irosesti cea mai frumoasa perioada din viata pentru cineva care nu te apeciaza pentru ceea ce esti tu.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

I-ai cerut voie sa postezi asta pe TPU?

| Frantz47 explică (pentru anonim_4396):

Am cerut fara misto-uri. Ma simt chiar jignit.

| anonim_4396 a răspuns (pentru Frantz47):

Pai nu-ti dai seama din raspunsul meu ce vreau sa zic?