| anonim_4396 a întrebat:

Salut, de fiecare data cand am o discuție pe tema geloziei iubita mea devine indiferenta și nu prea mai are chef de vorba, 2-3 zile nu prea are chef după care începem sa vorbim din nou mult, cum vorbim in fiecare zi. Credeți ca e normal sa fie indiferenta in situațiile de genu? Eu nu suport sa o văd suparata sau sa nu aibe chef de vorba, as vorbi cu ea 24/24.

7 răspunsuri:
| Adry05 a răspuns:

Păi așteaptă să-i treacă starea nașpa de după discuții. Încearcă să nu-i dai apă la moară, dacă vede că nu te ții după fundu ei să-i treacă supărarea brusco să înceapă să-i treacă mai repede

| corbulalbrosu a răspuns:

Daca te vei comporta in continuare tot la fel, exista toate sansele ca la un moment dat sa-i piara cheful de a mai discuta cu tine cu totul, definitiv. Incearca sa intelegi si de asemnea sa devii pe deplin constient, ca de obicei orice tracasare are o anumita... limita. Multa sanatate!

| NoTurbinaNoGood a răspuns:

E vreunul dintre voi gelos, sau la ce se refera discutia aia despre gelozie?

| Anonimanonim11 a răspuns (pentru NoTurbinaNoGood):

Ea îmi insipira foarte multă încredere dar câteodată sunt gelos ca poate sa vorbească cu un alt băiat

| NoTurbinaNoGood a răspuns (pentru Anonimanonim11):

E o prostie sa aduci in discutie ceva ce "ar putea sa faca", atat timp cat nu exista nici o dovada ca ar face-o.
Abtine-te de la crizele de gelozie, altfel o pierzi.

| Drimmero a răspuns:

Vezi ca e posibil sa mascheze ceva prin asta.

| Freya1 a răspuns:

Dacă nu iti da motive sa fi gelos mai bine nu mai continuă frecvent cu subiectul asta ca o vei îndepărta.Cum tie nu iti convine sa nu vorbeasca cu tine si sa fie indiferenta poate asa si ei nu ii convine sa o tot bati la cap cu o temă.