| Mihai2311qq a întrebat:

Salut,de la varsta de 7 ani ma masturbez des, chiar si de cateva ori pe zi, e posibil sa devii homosexual din aceasta cauza? acum am 15ani si in ultimul timp cand ma masturbez(va suna ciudat) simt nevoia sa imi bag ceva in fund,dar nu e o dorinta foarte mare, am senzatia ca simpla masturbare nu ma mai satisface, ce pot sa fac? Nu vreau sa devin homosexual

8 răspunsuri:
| RoCkKiD a răspuns:

Nu ai nimic.
Nu devi homosexual daca te masturbezi.
Nu esti homosexul daca vrei sa iti bagi chestii in fund, esti homosexul daca esti atras de persoane de acelasi sex. Exista o multime de tipi straight care nu sunt deranjati de stimularea anala.

Nici daca ai fi nu e nici o problema.

| corbulalbrosu a răspuns:

Dorinta de a practica masturbarea adica autosatisfacerea prin diverse procedee, cum ar fi frecarea penisului sau penetrarea anusului, nu au absolut nicio legatura cu orientarea sexuala a persoanei respective de a fi mono, bi sau homosexual. Te poti masturba anal fara nicio teama fiindca practicarea acestui obicei nu induce riscul si nici posibilitate de a deveni homosexual. Succes!

| MihaiNicu23 a răspuns:

Prietene, nu are nici o legatura una cu alta.

| HazelEyes77 a răspuns:

Nu devii homosexual doar fiindca iti doresti sa te masturbezi anal. Autosatisfacerea sub diverse forme nu are legatura cu orientarea sexuala a persoanei care o practica.

| AlexSalling a răspuns:

Nu dragule, nu devi homosexual. Stimularea anala nu are nimic de a face cu a fii homosexual.

| Leolamaxim a răspuns:

Din punct de vedere biologic mintea omului se dezvolta in permanenta descoperind si dorindusi sa afle senzatii noi deci daca nu esti atras de baieti nu esti homosexual nu te speria

| kent1234 a răspuns:

Si mie mi-s-a intamplat si fac asta de la 12 ani acum am 17 si am folosit diferite obiecte nu am inclinatii la baieti doar ca imi place sa ma masturbez anal

| SuperbUl22 a răspuns:

Si mie imi vine sa imi bag ceva in fund.ca tine..is in aceeasi problema