| Raresuraresu a întrebat:

Salut,de o perioada,stand pe facebook pentru ca programulnu imi permite si conjunctura, fac cunostinta virtual cu unele fete si le iau nr de >telefonproblema este ca aceste fete nu stau in zona mea, ori satu la cativa km distanta ori nu sunt din oras cu mine si fac naveta.pe moment imi face bine insa dupa aceea devin realist si stiu ca e mai dificil sa ai o relatie cu cineva la distanta plus ca am trecut printr-o experienta recenta si stiu despre ce e vorba,sa nu poti imbratisa pesroana iubita cand simti nevoia,sa o saruti etc.

A doua problema este ca nu sunt genul sa intretina comunicarea cu alte fete care nu sunt din zona mea si cu care la un momentdat ajungand in zona lor printr-o conjucturaas putea sa ma intalnesc cu ele,sa iesim la o cafea etc,Mi se pare timp pierdut degeaba,nu mi s-ar parea ceva in care as putea investi.

De aceea dupa cateva esecuri de a cunoaste fete din zona mea accept"dezavantajul' dar temporar de a face cunostinta cu fete care nu suntdin zona.

Oare ce trebuie sa fac,sa incerc sa mentin legatura si cu oprtunitatile care mi se ofera aici referindu-ma la fetele din afara loc mele si daca o fi sa fie conjunctura sa ma intalnesc cu ele si totodata sa incerc sa gasesc pe cineva din zona mea desi credet-ma am tot incercat.

Sunt genul de tip care mai binese descurca face to face, nu prea imi place sa vb la telefon, pe facebook.

Tocmai de aceea spun ca nu prea a incanta comunicarea la distanta pentru ca nu prea pot mentine legatura prin mijloacele "virtuale"

Astept o parere! Multumesc.

4 răspunsuri:
| Libelle a răspuns:

E ok sa vorbesti cu tipe la distanta, intr-o anumita perioada a vietii.
Dar vine un moment cand trebuie sa lasi lucrurile nerealiste la o parte, si daca vrei o relatie sa socializezi si in afara virtualului. Mult mai mult. Tot zici ca te pricepi.
Daca pe tine te satisface treaba asta, de a vorbi cu mai multe si s anul te vezi cu niciuna, keep going.
Daca nu, poti avea si o relatie la distanta, bine, nu distante mari, ci care sa va permita sa va vedeti odata pe sptamana, la doua saptamani maxim, pentru ca are si gneul asta de relatie avantajele ei.

Faza cu imbratisatul, sarutatul...nu e neaparat vorba despre asta, ca simti lipsa si nu mai poti si de-aia nu merge relatia. In general ti se face dor de lucrurile astea si le apreciezi mai mult cand le ai, inveti mai mult sa comunici, sa vorbesti, si cand va vedeti momentele impreuna sunt o implinire.
Nu privi totul asa negativist. Lasa lucrurile de la sine, nu fii disperat dupa compania femeilor.

| neutrino a răspuns:

Comunicarea la distanta nu este recomandata, ba din contra. Incearca sa ramai realist.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Cum ziceai si tu esti tipul face to face. Deci incearca sa nu mai irosesti timpul cu tipele de la distanta, concentrandute pe cele de la tine din oras. Nu conta numai pe facebook pentru abordarea unei femei, daca o vezi la piata, autobuz, intersectie, etc invit-o la o plimbare, suc, film, nu irosi ocazii.
85% o sa fi refuzat, dar daca nu incerci deloc ai 0% sanse de a gasi persoana potrivita pentru tine.
Spor la cautat

| Raresuraresu explică (pentru anonim_4396):

Salut,daca se poate lasa-mi id de mess, imi place cum gandesti!