| Nikoleeeeeeeeee a întrebat:

Buna! Este destul de tampitica problema mea dar din pacate exista si nu prea stiu cum sa o rezolv.Va rog sa ma ajutati voi! Am 20 de ani iar baiatul cu care sunt de 7 luni are 26. Mi-a facut cunostinta inca din prima saptamana cu familia si prietenii lui(El nu-mi cunoaste nici acum familia). Partea aiurea e ca nu imi da voie sa tin legatura cu niciunul dintre ei(mesaje, la tel., pe facebook, intalniri.). Atunci cand iesim in oras in gasca e ok, "am voie". Mi-a explicat ca nu vrea sa am legatura cu ei pentru ca fosta lui prietena de care s-a despartit acum 1 an (era foarte geloasa)s-a imprietenit cu toti cunoscutii lui si a ajuns sa il insele cu cel mai bun prieten.Am vrut sa vad ce se intampla daca trec peste rugamintea lui si m-am imprietenit cu 2 fete. A iesit urat, a zis ca nu mai vrea sa vorbeasca cu mine.Am rupt legatura cu ele si atunci a vorbit.Stiu ca nu am nicio vina si ca nu ar trebui sa platesc eu pentru ea. I-am spus asta iar raspunsul a fost : "Cum vrei tu sa vindeci o rana daca nu lasi timpul sa treaca?". Ma deranjeaza situatia asta pentru ca nu e prea confortabil sa stau la distanta si sa par salbatica.In plus atunci cand ne intalnim toti ei vorbesc despre chestii pe care eu nu le stiu si ma simt ignorata.Sincer cred ca are o problema si vreau sa-l ajut pentru ca il iubesc, pentru ca este un om foarte bun, se poarta foarte frumos cu mine, imi da orice vreau, nu stam impreuna dar mai mult pe la el stau decat acasa.Nu-l intreb cand vine, cu cine estei, unde a fost, unde se duci si altele de genul asta. Daca vrea imi spune daca nu nu.Imi place sa stiu ca e relaxat langa mine.Cu toate astea pana acum nu mi-a spus ca ma iubeste.Va rog sa-mi spuneti ce credeti? Cum as putea sa rezolv asta(din cate v-am povestit)? Pupicii

8 răspunsuri:
| CristiDinBucuresti a răspuns:

M -ai bine lasă l. Nu î ți strica viața alături de unul ca ăsta, care vrea să te manipuleze cum vrea el.

| Soreatsa a răspuns:

Sunt de acord cu xxeellaa87!happy
Eu sunt baiat si cand vreau k o fata sa ma stie de baiat cuminte nu o las sa vb k prieteni mei.laughing)Asa sunt baietilaughing

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Eu am o banuiala. Te-ai gandit vreodata de ce nu vrea sa te imprietenesti cu prieteni de-ai lui? te-ai gandit ca el astfel incearca sa te tina la distanta pentru a nu afla anumite lucruri despre el? El poate intre timp mai umbla si cu alte fete si nu vrea sa afli. Iar faza ca nu ti-a spus ca nu te iubeste nu e un capat de tara dar trebuie sa te gandesti ca el are 26 tu esti o copila pentru el...e posibil sa te tina doar pentru sex

| Nikoleeeeeeeeee explică (pentru anonim_4396):

Am pus in calcul si faza asta cu sexul, dar sunt asa intre pentru ca ma gandesc la lucrurile materiale pe care mi le ofera fara ca eu sa zic vreau.A zis ca e constient ca el castiga mai mult ca mine si nu trebuie sa-mi fac griji pentru asta ca tine la mine...''ce m-as face fara tine''.S-au e posibil ca astea 2 sa nu aibe nicio legatura?

| anonim_4396 a răspuns (pentru Nikoleeeeeeeeee):

Si eu castig mai bine ca prietena mea si ii fac surprize, ii cumpar cadouri si etc dar nu o iubesc si in acelasi timp mai umblu si cu alte fete fara sa stie ea...Doar ca tot la ea ma intorc pentru ca ma inteleg bine cu ea, nu ma bate la cap, nu e geloasa, nu ma controleaza unde ma duc si etc...Pentru mine aceste lucruri conteaza si de aceea ii acord anumite atentii, pana la urma nu conteaza iubirea conteaza intelegereawinking

| iLov3pitik1 a răspuns:

Daca pana acum nu ti-a spus "Te iubesc" inseamna ca nu vrea ceva serios sau poate are pe alta. Sper ca te-am ajutathappy

| iLov3pitik1 a răspuns:

Daca pana acum nu ti-a spus "Te iubesc" inseamna ca nu vrea ceva serios sau poate are pe alta. Sper ca te-am ajutat.

| Nikoleeeeeeeeee explică:

***cu cine este, unde a fost, unde se duce si altele de genul asta.