| anonim_4396 a întrebat:

Vreau sa va intreb ceva..pregatiti va de roman si raspundeti doar daca stiti:
De curând am avut o relație de 2 ani, noi ne cunoașteam de când eram puștani, ea mai mică cu un an ca mine.Am legat o prietenie după o relație în care orice făceam ne ziceam unu altuia, pot spune că era lângă mâine mai mult ca familia, pe 12 decembrie 2021 am decis să plec singur în Spania 2 luni să iau o mașină și ce-mi mai trebuie, ea a fost alături de mine și mă susținea, cel puțin așa se părea.Pe 16 decembrie, ea a zis că a găsit cu cine să facă revelionul, eu i-am zis că are voie cu cine cunosc și eu și de aceeași vârstă cu noi, nu mai mici, nu mai mari.Eu având 20 ani ea 19, am mai avut temă că o las unde vrea doar să nu facă cu cineva pe care nu suport, era conștientă de asta și tot a zis că vrea să facă revelionul cu cineva care chiar nu aveau treabă cu noi. Am reacționat urât și i-am dat seen, după 3 zile a dat mesaj cu ce fac, i-am dat iar seen. Toate bune și frumoase o ceartă minoră până când am auzit de la un pr ca de ce o las să facă cu x și să nu vină cu el și prietena lui.Ca nu știu ce, eu când i-am dat mesaj ei să o întreb a reacționat mai urât. Atunci eu i-am adresat 2 vorbe mai urâte și anume dacă tu faci cu aia revelionul ești un gunoi, ești moartă pentru mine, imi da block. Am lăsat-o așa până de Crăciun, am dat mesaj. A dat seen și de revelion m-am rugat de ea să mă sune măcar 1 minut, abia m-a sunat să-mi zică lma și etc, după a dat iar block.Și de pe 1 până acum stăm certați, dacă vreau să-i dau mesaj îmi dă block iar și tot așa că pentru ea a fost "punct" la relație cu ce am jignit-o, acum i-am dat mesaj lui vară-sa și i-am zis că uite ce zice uite nu știu ce.In tot acest timp ea a ascuns anumite lucruri, că era nefericită când era certată cu mine, ieșea pe ascuns cu vara-sa și la mine se dadea bolnavă. Ii spunea tot ce făceam noi și tot ea reacționează greșit acum și-mi scoate vina.Ce trebuie să fac?

4 răspunsuri:
| johnnny123 a răspuns:

Deci care este nedumerirea ta? De ce o fată pe care ai făcut-o "gunoi" nu mai vrea să aibă nimic de a face cu tine?

Ce poți să faci? Poți să o lași în pace. Relația s-a încheiat.

Iar dacă vei mai avea vreo relație poate îți vei aminti că vorbele au și consecințe.

| Gogu221 a răspuns (pentru johnnny123):

N am facut o "gunoi" mi-a zis ca se pii pe mine, inainte sa zic astea, si cu toate astea eu am zis doar: daca te duci esti un gunoi. nu am facut-o asa

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Amice, te inteleg dar fii constient ca vorbele dor, cuvintele dor iar tu ai ranit-o cand i-ai scris la nervi acele insulte care pentru o fata suna destul de dur.
Inteleg ca a fost la supararea si din impuls dar din cate se pare, ea s-a simtit destul de jignita.
Ti-ai cerut scuze macar? Ar fi trebuit. Fetele țin supararea mai mult decat baietii. Nu toate, dar o parte dintre ele, da.

Ce poti sa faci e sa incerci sa te resemnezi cu faptul ca v-ati despartit si ca nu mai este iubita ta.
Inteleg ca va fi greu la inceput dar straduieste-te sa o faci, sa iti distragi atentia intr-un mod pozitiv.
Iesi in oras cu prietenii, distreaza-te si incearca sa cunosti alte fete.

Bafta!

| martisor2022 a răspuns:

Să fi fost în locul ei, aș fi pus punct la tot în momentul în care i-ai dat mesaj că e moartă pentru tine.

"era nefericită când era certată cu mine~" păi ce voiai, să fie fericită că sunteți certați?