| Cristianx2000 a întrebat:

Salut,deci mie imi place de o fata.Noi ne intelegem foarte foarte bine, dar ea spune ca nu place pe nimeni.Imi e frica sa ii spun ca o plac,deoarece cred ca o sa ne stricam relatia(un prieten a facut asta cu aceeasi fata).Nu stiu ce sa fac, niste sfaturi ceva?

5 răspunsuri:
| Violleta2022 a răspuns:

Sa mai astepti sa cresteti, ea este probabil prea mica.

| neutrino a răspuns:

Cine nu risca, nu castiga!

| seth2016 a răspuns:

Rabdare si tutun daca iti place mult de ea.

Intreb-o cum vede ea relatia, asa in general, teoretic. Mai adu vorba din cand in cand fara sa faci push.

Barfiti intre voi alte cupluri pe care le vedeti. Intreab-o "crezi ca astia se plac?" "Uite ce fac astia. Tie ti-ar place?"

I-ai dat o floare? Ai observat ce se intampla cand ii dai o floare la o fata? Poate primesti ceva de la ea. happy

| RandomStudent a răspuns:

Salut! Eu te-as sfatui sa-i spui ca iti place de ea, sau macar sa avansezi usor : azi o imbratisare, peste o saptamana o pupi pe obraz, o tii de mana, iar apoi cand te simti pregatit ai putea incerca sa o saruti si vezi cum reactioneaza.
Numai bine!

| Vlad500 a răspuns:

Salut, am aceeași dar fix aceeași problema ca tine. Nu știu ce sa fac, ieșim pe afară mai tot timpul, vorbim, ne facem poze, o fac sa rada... Probabil ca nu ne putem stabili o relație deoarece eu is de alta religie și ea a fost împreună doar cu de-ai ei. Incearca sa îi aduci un trandafir, o ciocolata și vezi ce se întâmplă.