| Ionutzstelistu62 a întrebat:

Salut, deci nu stiu cum sa incep ...azi a plouat... si eu am iesit afara sa ma duc pana la un prieten, pe strada m-a vazut o fata 15-16 ani si m-a rugat sa o duc la magazin ca nu avea umbrela, nu o cunosc prea bine am vorbit un pic cu ea alea alea.
Faza e ca ma gandesc acum numai la ea,,,, si cred ca mam cam indragostit de ea...ce sa fac sa o astept in fata blocului sa i spun nu stiu,,, Ma ajutati cu o idee cv? (am 16 ani)

Răspuns Câştigător
| CristiDinBucuresti a răspuns:

Salut incearcă azi să o cauti că stii cum arată, s au asteaptă o in fata blocului ei, si dacă ea nu te m ai recunoaste reaminteste i că tu ai condus o ieri spre magazin cînd ploua, si că ai vrea să vă m ai vede ti, cere i numărul de telefon, sau adresa ei de mess, si ușor ușor găsiti voi solutia de a vă împrietenii, succes, si spune ne ce ai rezolvat.

11 răspunsuri:
| Ea12345 a răspuns:

Asteapt-o, daca tu crezi ca o vei mai gasi. Merita sa incerci.

| ChristtineA a răspuns:

Pai, cand o mai vezi ii poti cere numarul de telefon. Sau ii poti cere o intalnire, si cand e momentul potrivit ii spui.

| justsummer a răspuns:

O poti cauta pe facebook sau daca nu ii stii numele o poti astepta in fata blocului cu umbrela in mana chiar daca afara e soare e mai de efect decat un trandafir.

| UngUrU777 a răspuns:

Ii spui simplu si direct! M-am indragostit orbeste de tine!

| enzodemes a răspuns:

Ai putea să faci rost de nr ei sau să îi trimiți o solicitare de prietenie pe Facebook și să o înviți în oraș.

| Ionutzstelistu62 explică (pentru enzodemes):

Nu i stiu numele... doar blocu in care sta

| grab a răspuns (pentru Ionutzstelistu62):

Stai o zi intreaga la blocul ei pana o vezi ca iese si scurt pe doi: Buna, eu sunt Ion, am vrut sa te mai vad, sper ca nu te superi happy

Sau daca erai inspirat ii lasa-i ei umbrela si ii ziceai sa ti-o aduca mai tarziu cand sta ploia. Nu mureai daca te ploua si pe tine nitel. happy

| enzodemes a răspuns:

Sparge-i geamul de la apartament, sigur o să aibă o reacție.

| afrancii a răspuns:

Ooooooo ce dragut! eu zic. daca chiar vrei sa o impresionezi. nu stiu. fa ceva ce le place fetelor. gen : un trandafir. sau daca nu pur si simplu. zii ca te-ai indragostit de ea

| Ionutzstelistu62 explică:

Deci sa va spun cum a fost, m-am asezat in fata blocului cu un buchet de trandafiri, am stat cam 4 ore, cand ma pregateam sa plec a iesit din scara, iar eu m-am bagat cu buchetu de flori in fata ei si i-am spus ca m-am indragostit de ea a ramas putin cam masca si a inceput sa spuna " Pai cum sa te indragostesti de mine asa repede nici macar nu ne cunoastem " si mi-a dat id si acum vorbim. Am intrebato daca vrea sa iasa cu mine in oras si a acceptat..la plecare spre surprinderea mea m-a si pupat pe guralaughing, acum ramane sa ma duc cu ea in oras si sa vad ce'o iesi, niste sfaturi ce sa i duc cadou la a 2-a intalnire?happy

| Alecsuuu a răspuns:

Pai sa le faci treptat...sa nu grabestii situatia