| MineCraftFan a întrebat:

Deci, sa incep cu inceputul:
Am 12 ani, mai am putin si fac 13. De un an si un pic, am intalnit o fata mai mare cu 2 ani decat mine, la scoala. Fata aceea este prima pentru care am "simtit" ceva. Stiind ca nu pot sa "fiu" cu ea (diferenta de varsta cam marisoara), m-am gandit macar sa fim prieteni mai apropiati. Zis si facut. M-am comportat frumos cu ea, i-am facut complimente, si totul a mers (si merge!) bine. Acum, cum ii pot da eu de inteles ca o simpatizez? Toate conversatiile sunt facute pe Yahoo Messenger, deoarece ea a plecat la liceu (clasa a 9-a) si eu am ramas in generala (clasa a 7-a); Am incercat de muuulte ori sa ii spun, dar cu o secunda inainte, pur si simplu inghetam de frica sa nu fac vreun pas gresit. Si mai e si diferenta de inaltime...
M-am gandit sa-i cumpar un trandafir, poate o sa aprecieze happy

Multumesc!

5 răspunsuri:
| Roberta a răspuns:

Buna happy In primul rand gestul tau e foarte dragut, dar totusi nu cred ca poate exista ceva intre voi, ea e mai mare si cu siguranta vrea altceva, poate te vede decat ca un bun amic, eu zic sa nu strici prietenia cu ea, ar fi pacat. Chiar daca ar fi ceva intre voi ea si- ar batea joc.Tot ce poti face e sa cauti o fata de varsta ta. Bafta happy

| Pedala a răspuns:

Doamne ce dezamagit o sa ramai... ce n-as da sa fiu acololaughing

| lyza_5707 a răspuns:

Ce simpatic estihappyDar sincer nu cred ca o relatie intre voi e posibila., fata e la liceu are posibilitati"nelimitate"avand in vedere ca acum va cunoaste baieti mai mari mai interesanti etc.
Dar nu dispera.vine si randul tauwinkingContinua sa fii la fel de romantic, si sincer si nu va trece mult si iti vei gasi Julieta.

| Dolores09 a răspuns:

Puisor, mai lasa conversatiile pe Messenger si cu putin tupeu sugereaza-i o intalnire live. Daca nu, "converseaza" in continuare pe Messenger si mai iesi cu catelul si mingea la plimbare in parc, poate cine stie o sa-ti rasara si Julieta cand nu te astepti.
partea cu trandafirul... incearca, poate daca fata e draguta si o duce capu' o sa-ti dea un pupic, ca esti simpatic.winking
Hai, Bafta!

| maryo25konz a răspuns:

Sincer nu
nu te baza pe diferenta de varsta sau inaltime
ia-ti inima in dinti si spune-i ceea ce simti pentru ea sau oncearco sa o cuceresti prin romantismul tau asa cat de mic ar fi, dragostea nu are varsta sa stiii
daca vrei te ajut eu intra pe dydy20bv @yahoo.com e id meu