| MineCraftFan a întrebat:

Deci... sa incep cu inceputul...
Am 12 ani, mai am putin si fac 13. De un an si un pic, am intalnit o fata mai mare cu 2 ani decat mine, la scoala. Fata aceea este prima pentru care am "simtit" ceva. Stiind ca nu pot sa "fiu" cu ea (diferenta de varsta cam marisoara...), m-am gandit macar sa fim prieteni mai apropiati. Zis si facut. M-am comportat frumos cu ea, i-am facut complimente, si totul a mers (si merge!) bine. Acum, cum ii pot da eu de inteles ca o simpatizez? Toate conversatiile sunt facute pe Yahoo Messenger, deoarece ea a plecat la liceu (clasa a 9-a) si eu am ramas in generala (clasa a 7-a); Mentionez ca sunt putin timid... Am incercat de muuulte ori sa ii spun, dar cu o secunda inainte, pur si simplu inghetam de frica sa nu fac vreun pas gresit.

Multumesc!

Răspuns Câştigător
| ZambescSiGata a răspuns:

Hey:*.Sunt fata.si din propria experienta.iti zic.ca ea deja si.a dat seama ca o placi.si asta se datoreaza complimentelor facute pana acumhappy.Nu mi se pare ca varsta are o mare importanta, daca simti ceva pentru o anumita persoana. poti sa simti chiar daca acea persoana este cu 10 ani mai mare. In cazul tau este probabil sa te placa si acea fata pe tine dar nu prea arata frumos ca o fata sa faca primul pas.Cel mai bine ar fi sa vorbiti pe mess sa ii spui ca o placi si daca si ea simte acelasi lucru, sa o inviti in parc sau undeva sa stati de vorba si sa va cunoasteti mai bine:* succesbig grin

4 răspunsuri:
| Gstefan a răspuns:

Din moment ce iti place de fata respectiva, de ce nu o inviti undeva unde puteti fi singuri? Mai o gluma, un compliment si vezi um raspunde la ele, daca rade si se rusineaza e bine, si la sfarsit de intalnire ii dai pupic de noapte buna. Iti zic eu ca mai bine traiesti cu greseli decat cu regrete. Succes

| lulu5142 a răspuns:

Deci...in primul rand diferenta de varsta nu este foarte marewinking eu te sfatuiesc sa o inviti afara, la un suc...sau ma rog ce beti voi dar sa fiti mai multi sa inviti cativa prieteni de-ai ei, cativa de-ai tai, si tine-o tot asa. bineinteles ca in timpul can iesiti afara n-ar strica sai faci cateva complimente mai subtile, sa incerci sa stai cat mai aproape de ea, si diferite chestii din astea mai subtile si poate isi da seama ca o placiwinking bafta! sper ca iti este de folos sfatul meuwinking

| Annye18 a răspuns:

Noua fetelor ne plac baietii mai `rai`, smecheri asa, atata timp cat e in limita bunului simt. Incearca sa-ti iei inima in dinti, sa lasi timiditatea deoparte. Si fara prea multe complimete. Gen `esti frumosa, imi placi.` si daca totusi o faci, macar sa fie subtil si in mod orgolios. Spor.

| MineCraftFan explică:

Multumesc pentru raspunsuri! Alte idei?