| Jawsz a întrebat:

Dupa o relatie de 1 an si o luna prietena mea mi-a spus că s-a plictisit de mine si ca nu ma mai iubeste. A zis ca accepta sa fim prieteni. Am acceptat si eu intr-un fel, mai greu, insa stand mereu pe langa ea mi-a spus ca nu mai vrea sa fim nici prieteni pentru ca in felul asta o apropii de mine si nu mai vrea sa se intoarca la mine, chestia asta fiind provocata de maica-sa, tipa cu care stau avand cateva probleme gen dureri de cap din cauza stresului, imi spune ca va vorbi cu mine cand isi va rezolva problemele cu ea. De exemplu, uneori se enerva super repede din nimicuri si incepea sa ma dea naiba din niciun motiv. Nu stiu ce sa fac pentru ca ba ma saruta, ba imi spune ca nu vrea sa faca asta si s-o las in pace sa nu mai vorbesc cu ea deloc. Habar nu am ce sa fac deoarece nu vreau sa-i dau pace, tin mult la ea si motivele pentru care s-a despartit de mine mi se par de rahat.

15 răspunsuri:
| Adry05 a răspuns:

Pai si tocma de aia nu merita sa-ti mai bati capul, ea nu vrea sa mai aiba nicio treaba cu tine, o sa te considere disperat daca continui tot continui s-o cauti cand ti-a dat clar de inteles ca nu vrea sa mai aiba treaba cu tine.

| ROB3RT89 a răspuns:

Salut,
Ori cat de rahat ar fi motivele sau cat de penibile, o atitudine de cu garda jos nu te va ajuta.
Ziceai ca se enerva si te dadea naiba din nimicuri.
Daca atitudinea ta era si atunci de catelus nevinovat, are si ceva motive.
Probleme ei sunt personale, mai baga si motive care sunt doar niste scuze penibile.
In momentele alea trebuia sa-i spui frumos sa te caute cand se maturizeaza si cand nu mai are atitudine de plangacioasa penibila.
Dar daca tu ai preferat sa o asculti si sa fi langa ea, pretul e raspunsul clasic " e mai bine sa fim doar prieteni"

| Freya1 a răspuns:

Mai bine o lasi in pace sa isi puna ordina in ganduri.
Nu o mai sufoca si sta pe capul ei ca dupa un pimp daca e sa ii fie de tine sau sa fiti impreuna iti va simti lipsa si te va cauta.
"Nu te mai iubesc" e un motiv bun de despartire.

| Jawsz explică (pentru Freya1):

Mie nu mi se pare ca e ok din moment ce de dimineata imi spune "hei iubitule te iubesc etc" si dupa ce vine de la doctor pentru ca "o durea capu'" sa mi spuna ca se desparte de mine deoarece asa i-a zis doctora mamei sale ca e din vina mea

| Freya1 a răspuns (pentru Jawsz):

Nu asta deja e aberatie.Ori nu mai are chef de o relatie serioasa ori are pe altcineva

| sofisis a răspuns:

Este ori bipolara, ori are ceva psihoze. Oricum ar fi, e dificil de inteles si trait langa ea. Si daca mai e si maica-sa la mijloc...cu atat mai mult. Parerea mea e sa iti vezi de ale tale si sa ii respecti decizia. Pe viitor cred ca e cel mai bun lucru pe care il poti face.

| GoldenZenith a răspuns:

Asta este ceva de genul "adio, dar ramai cu mine!". Sfatul meu ca fata: las-o in plata ei și nu-ți mai bate capul. Ar fi alegerea cea mai înțeleaptă.

| HazelEyes77 a răspuns:

Ideea e ca nici ea nu stie bine ce vrea. Ba s-a plictisit de tine si vrea sa fiti prieteni-nu se poate asa ceva din punctul meu de vedere-ba nu vrea sa mai auda de tine si in minutul urmator te pupa si regreta. Nu prea ii pasa de sentimentele tale parerea mea. Dar daca tu esti dispus sa lupti de unul singur pentru relatia treaba ta. Acorda i timp sa se linisteasca si sa si puna gandurile in ordine nu mai fii asa insistent. Nu vei reusi decat s o enervezi si mai rau. Asigur o ca esti mereu acolo daca are nevoie si fii mai distant un timp. Timpul o sa decida daca o sa mai fiti un cuplu sau nu. Numai bine

| Elena9328 a răspuns:

Bună.
Părerea mea este că nu ai niciun viitor cu fătuca aia, cel mai bine e să ți găsești una care sa te merite.
Și crede-ma, chiar sunt o grămadă.
Iubire cu forța nu se poate.
Daca e atât de influențată de maica-sa, să rămână cu ea.
Un om care chiar te iubește ar tine și cu dinții de relația aia.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Las-o in pace, eu asa as face.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Nu iti pierde timpul.Nu e unicat.

Răspuns utilizator avertizat
| Jonas94 a răspuns:

Salut,
E labilă emoțional, dacă trece de la o stare la alta. O adevărată provocare pentru orice bărbat.
Dacă are probleme cu nervii, dacă fluctuează așa, de unde știi și că toată relația voastră n-a fost tot o toană de-a ei?
Mai bine abandonezi de tot ideea de ea, întrerupi orice contact, și caută-ți o femeie cu picioarele pe pământ, nu mai încerca să repari ceva ce nu a fost bun de la început.
Sănătate.

| DonGiani a răspuns:

E o curva și punct, nu face de tine. Las-o

| Bogdann1107 a răspuns:

Relatia este strict intretinuta de catre cei doi parteneri tu/ea nu mami si tati!
Cand te insori si esti la casa ta iti va dicta socrela ce sa faci cu fata ei?
Daca esti cu capul pe umeri abandonezi toti si iti cauti pe alt cinevA!