| steluta_7203 a întrebat:

Salut;;; e earasi vorba de baiatul ce mi-a propus sa incep viata sexuala. Am vorbit si eam spus ca nu vreau si nu-s pregatita pentru acest pas. Sa infuriat si a inceput sa-mi zica ca [nu-l iubesc si chestii de genul asta]. Mi-a zis ca daca-l iubesc sa fac acest pas insa eu am refuzat si i-am zis ca mai bine ar fi sa ne despartim. Dar nu stiu cum sa-l uit? Oare am facut corect? CRED ca da dar nu vreau sa-l perd. Ce sa fac?

Răspuns Câştigător
| marymaryanne a răspuns:

Uite ce parere am eu.atunci cand iubesti esti dispusa sa faci orice pentru persoana iubita.acum depinde si de cati ani ai ca sa gandesti matur si sa fii pregatita sa-ti incepi viata sexuala.parerea mea este ca intr-o relatie sexul este ceva normal si ceva placut.in primul rand intr-o relatie sexul este unul din lucrurile importante si este si o mare placere.nu stiu ce sa zic. poate daca zici cati ani ai ti-as spune mai multe. poate imi spui cati ani ai si iti voi da mai multe sfaturi.happyte pupic

7 răspunsuri:
Brigaela
| Brigaela a răspuns:

Nu cred ca trebuia sa-i propui sa va despartiti. Pur si simplu trebuia sa-l lasi sa se gandeasca, sa-ti inteleaga si accepte motivele. In mod normal, ar fi intels si relatia ar putea sa mearga in continuare.

kongeriket
| kongeriket a răspuns:

Rău ai făcut că v-aţi despărţit.
Nu-i nimic. Aşa meritaţi!

| Lorelai a răspuns:

Da ai facut bine. Daca el te iubeste nu se infuria si nu iti reprosa ca nu il iubesti. E clar ca vroia sex de la tine. A gresit, lasa-l pe el sa isi dea seama de asta(asta in caz ca te-ar iubi) Fii hotarata, tu nu ai nici o vina.

| marsy a răspuns:

Daca te-ai despartit nu e nimic rau, probabil ai fi vrut sa nu te mai bata la cap cu asemenea intrebari! Tocmai i-ai dovedit ca nu-l iubesti! daca nu vrei sa ai nimic cu el, atunci ai facut doar ceea ce ai simtit!

| stefangeles a răspuns:

Daca tu nu vrei sa iti incepi viata sexuala nu vad dc sa nu procedezi corect daca-i disperat dupa asa ceva sa se multumeasca cu o manuela si sa se satisfaca daca nu se poate abtine daca chiar te-ar iubi ar intelege si ar astepta!

| pisicutsa a răspuns:

Dacă tu zici că nu vreai atunci, el trebuie să conştientizeze că nu eşti gata. Al meu prieten, mi-a zis : Eu ştiu ce înseamnă pentru o fată nevinovăţia sa, eu nu te voi impune niciodată şi nu voi cere nimic pînă nu decizi singură ca eşti gata. Sunt cuvinte de aur.

Unica ce pot să te sfătui, spune-i tacticos că dacă întradevăr te iubeşte el va înţelege şi va aştepta atît cît trebuie ţie să te acomodezi... încearcă sî-l convingi că îl iubeşti, şi că pentru dragoste nu e nevoie să dovedeşti prin aşa pierdere!
Explică-i că acesta e un simplu şantaj de la care tu nu ai încotro. Aşa nu se poate cu fată, trebuie să fie echilibrată situaţia, ambii trebuie să fiţi deo părere pentru acest pas, dacă tu nu doreşti înseamnă că nu trebuie să fei! Succes

| steluta_7203 explică:

Am 15 ani.