| anonim_4396 a întrebat:

Eu am o problema, am penisul curbat in jos, nu stiu exact gradele insa e ca o banana tinuta invers. Ideea e ca nu pot sa-mi mai fac o prietena gandindu-ma ca odata ce vom ajunge la un act sexual deja imi fac probleme. Nu am mai incercat, dar imi pot imagina penetrarea fiind dificila si nu as vrea sa ma fac de ras.
Acum as vrea sa ma operez insa doctorii de aici mi-au spus 60 de milioane. Eu nu detin o suma asa mare deocamdata, dar as vrea sa stiu daca este o alta cale, daca a mai avut cineva si s-a tratat si daca pot avea incredere in medicii din Romania ca nu-mi vor lasa "urme".
Traiesc cosmarul asta cam de cativa ani cand am aflat si tot mi-e rusine sa dau ochii cu o fata, o fi vreo problema psihologica de care nu prea pot sa scap decat daca mi-as rezolva problema asta fizica.
De ce spun ca nu am incredere in medicii din Romania? Pentru ca am avut o operatie de fimoza, partial ok, deoarece am o usoara cicatrice si in plus de asta medicul nu a observat ca am penisul curbat, iar eu i-am spus asta insa mi-a negat lucrul asta zicand ca e altceva.
Oricum va multumesc care ati citit pana aici si daca ma puteti ajuta cu un sfat ceva.

8 răspunsuri:
| corbulalbrosu a răspuns:

Curbarea exagerata a penisului este asociata afectiuni/boli denumite Peyronie. Parerile chiar si ale medicilor specialisti sunt foarte diferite si din acest motiv este foarte greu de oferit un raspuns obiectiv si corect fiindca acestea va fi diferit de la caz la caz si de marimea unghiului curburii. Citeste urmatorul material si trage tu insuti concluziile : http://www.i-medic.ro/......-penisului Multa sanatate!

Răspuns utilizator avertizat
| Emilian65 a răspuns:

Nu iti face probleme, curbura de care vorbesti nu afecteaza buna desfasurare a unui act sexual.

| Necunoscut112 a răspuns:

Iti spun eu ca merg, iubitul meu il are curbat in felul asta si e genial sexul cu el. Nu de asta depinde desfasurarea unui act sexual de calitate. Si nu cred ca este o problema genetica, ci tine mai mult de modul in care ti-ai tinut penisul in chiloti inca de mic, in loc sa il tii in sus, l-ai tinut in jos tot timpul si a crescut in felul asta.

Răspuns utilizator avertizat
| Delocimportant a răspuns:

Daca ai BMW, o sa te cauta fetele cu salteaua. BMW-ul conteaza, nu marimea sau lungimea.

| Stefanismyname a răspuns:

Si arata atat de rau incat sa te simti complexat? Nu mi se pare o problema asa mare, si al meu e putin stramb, asa am fost creati rolling on the floor

Răspuns utilizator avertizat