| Anonomius a întrebat:

Eu am o problema. Sunt atras si de fete si de baieti. Problema e ca nu ma excit la fete, ci mai mult la baieti. Vreau sa chestia asta si nu stiu cum. Vreau sa-mi placa numai fetele. Ma puteti ajuta voi va rog?

3 răspunsuri:
| mihai69 a răspuns:

Din păcate, nu prea te poate ajuta nimeni; așa ești tu făcut, nu e posibil să ne alegem orientarea sexuală.
Învață să te accepți pe tine însuți așa cum ești.

| August99 a răspuns:

Orientarea sexuala nu o alegi. Este un moment in viata in care realizezi ca iti plac ori fetele ori baietii ori ambele si vrei sa schimbi asta. Uneori sunt doar hormonii care lucreaza si te deruta, alteori asa e si nu vei putea schimba asta. Eu zic sa te obisnuiesti cu ideea... e ceva normal.

| AdelaElena88 a răspuns:

Chiar nu știu ce sa îți răspund. Probabil un psiholog te ar putea ajuta mai bine.Nu e nimic rau în a fi bisexual, însă probabil îți este greu sa accepți asta pentru ca trăim într-o o tara puțin încuiată din acest punct de vedere. Încearcă sa te axezi mai mult pe fete, sa analizezi mai bine trăsăturile lor și sa încerci o relație cu o fata. Poate niște reviste pentru adulți te ar ajuta, în acest caz, chiar nu știu ce altceva poți face.Succes!