| Sebbb27 a întrebat:

Salut, i-am băgat penisul unei fete(virgina) de vreo 3 sau 4 nu am penetrat-o. Dar am avut pe penis putina spermă. dupa aceea ea s-a dus la toaleta si a urinat. Poate rămâne însărcinată? Va rog să ma ajutati.

Răspuns Câştigător
| maxim129 a răspuns:

Deci, in general sansele ca o tipa sa ramana gravida din prima sunt mici chiar si cu dat drumul in ea si tot. Faptul ca n-ai penetrat-o de tot, scade putin sansele. Doar ca si virginele pot ramane gravide, fara sa fie penetrate, daca ajunge sperma in vagin, pentru ca himenul nu sigileaza complet si sperma poate trece de el cu usurinta. Intreaba-o cand a fost ULTIMA zi din ciclul ei si practic sari zile si urmatoarele 7 sunt alea de risc maxim, ovulatie. Spre exemplu: ciclul i-a venit pentru 5, a durat 5 zile deci pe 10 s-a terminat, 3 zile mai tarziu, adica pe 13 a inceput perioada fertila si a tinut pana pe 20, adica 7 zile. Daca ati avut contactul in perioada respectiva, cresc considerabil sansele sa o fi lasat gravida, daca nu, stai calm, uita de asta pentru ca sunt sanse egale cu zero sa fie insarcinata. Daca ati avut contactul azi sau ieri, te poti duce la farmacie sa iei Escapelle, pasila de a doua zi. E pana in 70 lei, se poate lua MAXIM o data la 6 luni, o sa-i dea niste stari naspa rau, dar previne sarcina. Pastila merge doar in primele 24 de ore de la contactul sexual! Dupa 24 ore o ia degeaba! Bafta! Poti sa imi scrii daca ai nelamuriri sau ceva!

| Sebbb27 explică (pentru maxim129):

Mi-a zis ca i-a venit ciclul a doua zi dupa ce sa întâmplat intre noi. Sa gasit pătată a doua zii. Deci?

| Sebbb27 explică (pentru maxim129):

Ia venit ciclu a doua zi, deci?

| maxim129 a răspuns (pentru Sebbb27):

E ok, in principiu. Adica sunt sanse mici sa ramana gravida. Totusi, ar trebui sa fie atenta la cum se simte in urmatoarea perioada, sa observe eventuale schimbari si peste 3-4 saptamani sa faca un test de sarcina ca sa fiti siguri ca e totul ok. Testul costa 11-15 lei, sure check e simplu de folosit, gasesti si un tutorial pe yt. Ar fi bine sa l faca cu prima urina a zilei pentru ca atunci concentratia din hormonul ce urmeaza a fi detectat este la cote maxime.

8 răspunsuri:
| corbulalbrosu a răspuns:

Din moment ce ""i-am băgat penisul unei fete(virgina) de vreo 3 sau 4 nu am penetrat-o"" inseamna ca s-a produs PENETRAREA, adica penisul a trecut prin perforatia din himen. Daca in acel moment fata era in PERIOADA FERTILA a ciclului menstrual, chiar daca este virgina. Probabilitatea de a se produce o sarcina devine foarte posibila fiindca ai afirmat ca a existat sperma pe penisul tau in momentul in care ai introdus-o in vagin. Pentru informarea ta corecta si a ei la fel, trebuie sa stii/stiti ca urina nu trece prin vagin. Urina se elimina prin uretra care este o gaurica minuscula situata la circa 1-1, 5 cm deasupra deschiderii vaginului, deci in cazul fetelor nu este valabila aceasta metoda de a indeparta sperma din vagin. In concluzie formarea unei sarcini este cat se poate de posibila daca sexul a avut loc in PERIOADA FERTILA a ciclul menstrual. Multa sanatate!

| Sebbb27 explică (pentru corbulalbrosu):

M-am exprimat greșit nu i-am bagat tot penisul

| vocea a răspuns:

Daca nu ti-ai dat drumul in ea nu o sa ramana, stai calm.