| Strajescu_Luis_2001 a întrebat:

I-am dat o palma iubitei mele si ea s-a suparat si acum sta sa se gândească daca vrea sa mai continuăm sau nu.
Mie mi-a spus ca vrea sa stea sa vorbeasca cu prietena ei despre asta si eu i-am spus de ce nu vorbesti cu mine. Si ea a spus ca vrea sa vorbeasca intre fete si am lasat-o.
Iar acum vreau să-i spun că nu o sa se mai întâmple sa dau in ea vreo data. Cum sa-i spun si sa o recastig inapoi?
Vreau un raspuns cat mai repede. Multumesc

Răspuns Câştigător
| Freya1 a răspuns:

Eu cred ca daca ti-ai cerut scuze e suficient si trebuie sa o lasi in pace.E clar ca nici nu o iubesti, nici nubo respecti si nici nu te poti controla ceia ce nici un om nu ar trebui sa accepte.
Faptul ca vrea sa vorbeasca cu prietena ei si nu a plecat direct e o prostie, dar macar poate aia are 10% creier si o sfatuieste sa te lase.
Dar asa de curiozitate, de ce ai lovit-o?

| Strajescu_Luis_2001 explică (pentru Freya1):

Păi ne.am certat si mi.a dat 2 palme si cu piciorul intre picioare... Si dupa i.am dat o palma pnt ca m.a durut

| Freya1 a răspuns (pentru Strajescu_Luis_2001):

Da se pare ca sunteti copii.Chiar daca te-a durut trebuia sa fi mai inteligent iar in momentul in care ti-a dat prima palma sa pleci de langa ea nu sa te intinzi cu ea ca nu e baiat si nici rivali in lupte greco-romane nu sunteti.
Las-o in pace ca e clar ca nu va e bine impreuna.La 17 ani va da-ti pumni si picioare pai mai in colo ce faceti, va scoateti ochii?

| raz0000001 a răspuns (pentru Freya1):

Aha, aia sa dea ca ratata in ea si el sa ce? Ma lasati ma, cine se crede aia sa dea? Bine i-a facut.

| Freya1 a răspuns (pentru raz0000001):

Daca i-a dat o palma trebuia el sa isi vada de treaba sa ii spuna pa si pusi, nu sa ii de-a si el palmi ca nu suntem in vestul salbatic...
Tu ce minte ai? Unde te crezi?

| raz0000001 a răspuns (pentru Freya1):

In primul rand, a zis ca l-a durut deci probabil o fost un instinct sa riposteze. Deci nu mi se pare ceva rau, ca a fost o actiune fondata, ea incepand prima.

Iti inteleg ideea de a nu continua cu violenta, dar cateodata nu poti sa stai ca fraierul acoalea batut.

Iar acum tot el e fraier ca ii pare rau, mda.

Răspuns utilizator avertizat
| Freya1 a răspuns (pentru raz0000001):

Ia dat doua palmi apoi un picior in c...e...
Calculezi un pic.Eu daca ma cert cu tine ca sa iti dau o palma, sa iti mai dau o palma si pe urma si un picior in c.e nu trebuie sa te "lupti" cu mine oarecum? In momentul in care incepe conflictul, daca nu vrei sa il duci la capat te retragi, daca ai luat o palma pentru ca nu te-ai retras at nici atunci nu e tarziu sa pleci da eu nu cred ca dupa prima palma a veni si a doua si picioare si pumni si el a stat ca mielul.S-au certat mai mult ca sigur ea s-a enervat ori el a bruscato ori ea i-a dat o palma el a reactionat scuturand-o sau nah sti si tu cum te apuca a tinut-o sau lovit-o si a degenerat toata treaba.
Daca tu nu intri in conflict nu iese cu bataie, mai ales cu o femeie.

| raz0000001 a răspuns (pentru Freya1):

Probabil ea a inceput cu violenta..mda.

| Freya1 a răspuns (pentru raz0000001):

Pai si tu esti barbat? Ii dai un cap in gura? Pleci frate si o lasi naibi daca e nebuna...

19 răspunsuri:
| Violleta2022 a răspuns:

Imi pare rau sa-ti spun, dar esti un om de nimic, daca apelezi la violenta ca sa posezi o fata, sau sa-i impui sa faca ce vrei tu.
Invata sa respecti fata/femeia si sa nu mai ridici in viata ta mana asupra uneia, ca nu te face om, ci animal.
Din punctul meu de vedere esti un gunoi, care nu meriti respectul nimanui!
Halal parinti si educatie ai primit!

| Freya1 a răspuns:

Pai asa au astea o mentalitate...ce sa le faci.
Ce stiu o gramada din romani, sau mai bine spus pentru ce suntem vestiti? Ca bem si ne batem, ca la noi exista conceptia ca femeia trebuie batuta si inselata ca altfel nu esti barbat si ea nu are experienta de viata.

| LoveSleep a răspuns:

Nu-i spune nimic, e vai de capul ei.
În plus, o tipă care dă într-un tip bazandu-se pe faptul că e femeie și nu o să fie lovită, ar trebui bătută bine.

| SilentRain a răspuns:

De ce te-ai limitat la o palma, trebuia sa ii dai direc cu scaunu laughing)

| NietzscheFrumosSiDesteptSunt a răspuns:

Nu vreau sa trag o concluzie pripita. Nu stiu care a fost vinovatul care a inceput totul, dar odata ce ai dat in ea, de ce n-ai mai da in ea a doua oara?
Cum poti demonstra ca nu ai sa o mai lovesti vreodata? Cum se mai poate ea increde in tine?

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Ma întreb care e mai prost dintre voi doi.

Răspuns utilizator avertizat
| Subsemnatul123 a răspuns:

Eu cred ca o femeie merita o palma doar si doar atunci cand o prinzi tu cu ochii tai ca te inseala. Prin "o palma" ma refer la propriu doar la o palma peste obraz ca sa realizeze ca a gresit. Apoi o parasesti si nu mai ai niciun motiv sa mai interactionezi cu ea. Daca nu te-a inselat atunci nu cred ca merita in nicio situatie sa fii violent cu ea. Eu intotdeauna am crezut ca cel mai inteligent lucru pe care l-ar face un om cu capul pe umeri cand este tradat de o persoana este doar sa plece si sa dea uitarii acea persoana cu care oricum n-o sa mai aiba vreodata contact (nu, nu prea cred in a doua sansa). Daca recurge la violenta nejustificata inseamna ca este un imbecil needucat care se crede superior.

| Rux04 a răspuns:

Sper să nu te ierte! Ai facut-o să sufere. Oricât de urâtă ar fi cearta nu se justifică palma.

| Spliffwizard a răspuns:

Foarte urat din partea ta ca ai dat in ea. Eu daca as fi in locul ei, nu m as intoarce la tine laughing