| robertrobertt a întrebat:

Ideea este ca trebuie sa ma intalnesc cu o fata a 3-a oara,la a doua intalnirea a evitat sa ma sarute desi discutia a decurs normal,am facut-o sa rada mi-a spus mai multe despre ea pe semne ca incepe sa prinda incredere in mine,ce ar trebui sa fac acum ca sa o fac sa ma sarute sau sa accepte iar in cazul in care nu accepta ce sa-i spun,ma gandesc ca in momentul cand ma intalnesc cu ea sa vorbesc cu ea .etc si la sfarsit sa incerc sa o pup usor spre coltul gurii iar daca ea doreste va incerca sa ma sarute si pe buze.adica sa o fac ca ea sa-si doreasca asta nu eu sa ma rog de ea ,ce ziceti cum ati proceda?o mik rectificare ea mi-a spus ca nu ar fi pregatita inca de o relatie,i,atunci ma intreb de ce vorbeste cu mine la tel si a acceptat sa se intalneasca...cum sa procedez sa o fac sa ma sarute si sa o fac sa inteleaga ca sunt un baiat potrivit pentru ea,desi eu cred ca stie asta,ce ma sfatuiti.multumesc mult celor care ma vor sfatui.

8 răspunsuri:
| Memecy a răspuns:

Frate cu fetele trebuie sa pricedezi usor happy sa ai rabdare nu incerca nici cat de putin sa sari calul, nu va uita incercarea ta niciodata, tu trebuie sa-i dovedesti ca o iubesti si ca tii la ea si ca vei fi dispus sa astepti happy (bine asta daca nu apare o alta oportunitate--stii cum e viata -- timpul se acorda dar cu limita atunci cand vine o oferta mai buna, fara suparare... ) sau daca o iubesti cu adevarat atunci vei fi dispus sa o astepti la infinit (sau poate ca vrei doar o aventura din asta asa...
2) si de abia esti la a doua-a treia- a patra intalnire (mai bine lasi cu coltu gurii happy ) asteapta momentul ochii ei iti vor spune cand e momentul

3)vezi ca la dragoste te inseala memoria
4) si fie vorba intre noi depinde si ce fel de fata este -- poate ii mai timida altfel trebuie abordata
poate nu-i pregatita de o relatie a
-- atunci fii un foarte bun prieten cu ea bafta si rabdare

| robertrobertt explică (pentru Memecy):

Da,intr-adevar este mai timida.

| Memecy a răspuns (pentru robertrobertt):

Atunci trebuie sa ai rabdare cu ea iar tu doar trebuie sa ii arati asta fara sa ii spui si vei vedea ca la un moment dat o sa explodeze nimeni nu e atat de puternic sa reziste la infinit happy

| AaNdYy a răspuns:

Vorbeste cu ea... iar cand sunteti fata in fata incearca sa o saruti usor, sa ii faci complimente, razi la glumele ei etc.
Incearca sa ii spui ce simti pentru ea.
Stiu ca este foarte greu dar... "incercarea moarte n-arewinking "

Bafta:p

| Crixie a răspuns:

Păi dacă a spus că nu e pregătită pentru o relaţie, ai putea să îi spui ceva de genu "ştiu că ai spus că nu eşti pregătită pentru o relaţie dar eu te plac" şi chestii de genu. Vezi cum reacţionează. Fă-i complimente. Du-o undeva frumos şi fă cinste. Nu ştiu.

| Alexandra22082000 a răspuns:

Eu sunt o fata si mi-ar placea ca un baiat sa faca ceva special pentru mine:o intalnire intr-un parc:tu ii spui ei sa vina cu tine in parc cu rolele (de ex), dar tu cumperi niste trandafiri si ceva de mancare ce ii place ei si gasesti un loc retras undeva in parc si o duci acolo(dar sa fie o surpriza pentru ea k?)eu daca as fii in locul fetei de care iti place asta m-ar da pe spate. si poti sa ii daruiesti ceva un colier un inel ceva frumos.((pentru mai multe sfaturi sunt oricand disponibila).k?

| TudorDaniel a răspuns:

Tinere, solutia sta in alegerea momentului.in clipa aceea de pauza a conversatiei, cand ea zambeste spre tine, apropie-te de ea, pune-ti palma in spatele gatului ei si apropie-ti buzele tandru de obrazul si apoi de buzele ei happy bafta

| anonim_4396 a răspuns (pentru TudorDaniel):

Ce frumoooos.De acord cu sfatul tau:XE frumos rau.Cu sigg i-ar placeahappyNormal daca si ea vrea.Dar daca ai zis ca nu e prea dispusa de o relatie nu prea stiutongue