| Grappwiiy a întrebat:

Salut, ieri am inceput sa vorbesc cu o fata pe care o cunosc de 2 saptamani, am vorbit, totul a fost ok, chiar la un moement dat ea mi-a trimis prima mesaj. Dar azi i-am trimis eu mesaj si nu a mai raspuns, doar mi-a dat seen, ma place? Sau de ce face acest lucru?

Răspuns Câştigător
| seth2016 a răspuns:

Buna,

Comunicarea non-verbala (de exemplu de a raspunde sau a nu raspunde la un mesaj) este si va ramane un mister.

Un mesaj non-verbal poate insemna mai multe lucruri in acelasi timp, poate sa insemne si DA si NU sau/si altceva.

Pentru ca sunteti la inceputul relatiei voastre ar fi bine sa comunicati mai mult fata in fata, verbal. Cu timpul o sa va intelegi mai bine mesajele non-verbale si veti stii sa reactionati mai bine la ele.

Daca ii scrii mesaje incheie cu un indemn la actiune, ca sa fii sigur ca fata intelege ce iti doresti de la ea. Asta e cam tot ce poti face. De exemplu:
- suna-ma cand poti
- suna-ma cat poti de repede
- mi-e dor de tine si as vrea sa te vad
- mai vorbim maine
- raspunde cand poti
- nu-mi raspunde
- te mai caut eu
- astept sa ma cauti
- spune-mi daca ne putem vedea maine

In nici un caz nu presupune ce e mai rau. De cele mai multe ori altul e motivul pentru care nu-ti raspunde.

Daca nu-ti raspunde azi mai incearca maine si invit-o la o plimbare.

Bafta!

1 răspuns:
| Ofiintă a răspuns:

Se pare ca nu, sau eventual nu a a vut timpul necesar pentru a initia o conversatie.
Nu ii mai scrie.