| adrian1213 a întrebat:

imi place de o fata...dar treaba e ca anul trecut tot aceea fata am pus pe cineva sa-i zica daca ii place de mine si a spus ca nu ca noi suntem doar prieteni. si jucam A sau P si i-am pus intrebarea daca anul trecut i-a placut de mine si a spus ca da.Aseara am pus-o pe vara ei tot asa si a spus la fel ca ea ma vede doar prieten. Acuma oare sa o intreb sau sa treaca timpul si vine de la sine? Eu gandesc asa : Daca o intreb sunt 50% sa ma -placa si 50% nu, daca las sa treaca timpul si vine de la sine nu stiu. Ce sa fac? Sa o intreb sau sa treaca timpul, si daca trece timpul ce?. Problema e ca daca o intreb, o intreb pe facebook ca in realitate am mai intrebat-o odata si a spus ca are prieten si m-am cam facut de cacao. Dau funda va rog cel mai bun raspuns

Răspuns Câştigător
| corbulalbrosu a răspuns:

Iti dai seama ca ea este singura care te poate scoate din aceasta dilema a ta, "to be or not to be" de a fi cu tine sau nu.O intrebi pentru ultima oara iar un nou refuz nu inseamna automat ca te-ai facut cacao, de fapt este raspunsul la modul de desfasurarea in viitor a vietii tale sentimentale.Este singura si cea mai corecta metoda de a te edifica.Succes.

3 răspunsuri:
| neutrino a răspuns:

Baietii adevarati o intreaba in realitate, nu ascunsi in spatele unui calculator. Daca nu-ti place rahatul cu cacao, atunci renunta.

| XxspeedxX a răspuns:

Fa tot ce poti.

| PopAnny a răspuns:

Eu zic sa îi cumperi flori și bomboane. Așteaptă câteva zile și apoi vorbește cu ea. Sa nu fii prea direct și arăta-i ca Îți pasa cu adevărat de ea. Spune-i ca e cea mai drăguță fata pe care ai întâlnit-o. Dar sa nu fii prea insistent dacă refuza.