| anonim_4396 a întrebat:

Salut, imi place de o fata de la mine din clasa, eu am 16 ani, m-am indragostit de fata asta, dar ea are prieten, un tip gras care pare a fi clasa a 12-a, nu stiu daca sa ii spun ca imi place de ea, nu stiu ce subiecte sa vorbesc cu ea. sa ma bag in relatia ei cu tipu ala? imi place de fata asta, in fiecare pauza ma uit la ea, dar nu am curaj sa vorbesc cu ea.

3 răspunsuri:
| xDirectioner5 a răspuns:

Eu zic sa nu intervii in relatia ei cu acel baiat, ai face doar sa-si distrugi,, sansele,, pe care probabil ca le ai, cand va veni momentul, vei interveni, mai intai uite-te daca ea e cu adevarat fericita cu acel baiat, dar fa-ti curaj, daca nu risti nu castigi, macar fii un amic bun happy Succes

| mihaibumbar a răspuns:

Intra cu ea in vorba si incearca sa ii devi un prieten cat mai apropiat,vorveste cu ea despre orice,fa-o sa rada (cand nu e in apele ei,cand e suparat,cand e plictisita),incearca sa ii fi alaturi cand ii e greu, Fi tupeist! lasa rusinea de o parte si cuceresteo! fetele in general se indragostesc de baieti care le fac sa rada, si de cele mai multe ori chiar de prietenihappy, asa am fact si eu si a mers :p, Bafta!

| AngelOfMoon a răspuns:

Nu trebuie sa judeci o carte dupa coperta.Si prin asta nu ai dreptul sa judeci oameni las-o sa iti traiasca viata linistita sunt multe fete pe pamant.