| AnonimulDinCraiova a întrebat:

sunt baiat si m-am indragostit de cel mai bun prieten (fiind fata normal). Faza e ca vorbesc cu ea in fiecare zi si un prieten de clasa o place. Faza e ca eu sunt 35 % ca ma place, si nu stiu ce sa fac, sa ii spun sau nu? Daca ma respinge? sad

Răspuns Câştigător
| SkyPilot a răspuns:

Cine nu risca nu castiga. In situatia pe care o descrii, daca stai si te uiti ti-o ia celalalt. Invit-o undeva, ofera-i trandafiri rosii si spune-i ce ai pe suflet. Daca te respinge asta este. Poate ramaneti amici, poate nu.

3 răspunsuri:
| corbulalbrosu a răspuns:

Cam mic procentajul, dar unul care iubeste din toata fiinta mai adauga 64%, si astfel afla adevarul.Nu ai ce pierde decat cel mult cele 35% amarate care oricum n-au nicio valoare daca nu sunt cunoscute de prietena ta. Cele 64% reprezinta rezolvarea eternei dileme, a fi sau a nu fi...

| jimm999 a răspuns:

Ba nu fi prost si incearcahappy

| mrterror a răspuns:

De unde ai dedus ca te place in proportie de 35%? Cel mai bine e sa ii spui ce simti. Calea cea mai sigura, dar si cea mai grea.