| anonim_4396 a întrebat:

Salut, imi place de o fata pe care am cunoscut-o acum 2 ani, de atunci vorbesc cu ea pe fb, ne mai intalnim la scoala(avem aceiasi varsta), i-am mai comentat la poze ca e draguta, frumoasa, etc., mi-a raspuns cu pupuci, chestii de genu. Treaba este ca eu nu stiu daca stie ca imi place de ea, eu nu i-am spus niciodata "imi place de tine", am auzit de la niste fete ca ele nu stiu daca cineva le place pana nu ii spune in fata, sau mesaj... Eu nu vreau sa fiu impreuna cu ea, momentan, poate dupa bac, dar vreau macar sa stie ca imi place de ea... Chestia este ca nu stiu cum sa vorbesc cu ea, ii zic buna, ea imi raspunde la fel, si ii zic imi place de tine? sau vorbesc despre alt ceva si ii zic dupa ce vorbim? Ea nu prea intra nici pe mess, nici pe fb, intra rar, ce sa fac?

Răspuns Câştigător
| NotToday a răspuns:

Incearca sa-i spui ca o placi... Pana la urma, ce ai de pierdut? happy

2 răspunsuri:
| neutrino a răspuns:

Las-o pentru dupa bac ( adica peste 2 ani, nu?) pentru ca oricum oamenii isi pot schimba parerea dupa un asemenea timp.

| Evelyn89 a răspuns:

In locul tau, mi-as folosi imaginatia. pe o bucata de hartie as desena casuta de comment de la facebook si ii scrii exact ce simti. in felul asta nici nu iti mai faci griji ca nu poti sa-i spui in fata si va fi si un mod mai unic si haios. chiar cred ca ar aprecia gestul. ii faci hartia, iar cand va intersectati ii bagi hartiuta in buzunar, ii zambesti si pleci mai departe. daca va avea aceleasi sentimente, o sa-ti raspunda ea. chiar merita incercat, crede-ma va aprecia (fetelor le plac gesturile dragute si inedite) mult succes!