| anonim_4396 a întrebat:

Salut!

Imi place mult de o casierita de la magazinul de unde fac eu cumparaturile. E foarte draguta, dar nu stiu cum sa fac sa o cunosc mai bine sau macar sa ii aflu numele. Doar ce vorbim cand sunt la casa, dar chestii de politete... "buna diminetea, multumesc, "etc... nimic mai mult. Alta problema e ca sunt si mai rusinos de fel si nu prea indraznesc.
Sfaturi? Ce as putea face?
Mersi anticipat! happy

Răspuns Câştigător
greece12
| greece12 a răspuns:

Ia o ciocolata si dupa ce o marcheaza si platesti, spune-i ca e pentru ea.
E primul pas.
Acum gandeste-te la al doilea.
happy

14 răspunsuri:
| VerginicăVacăGrasă a răspuns:

Invit-o in oras la un restaurant scump

| Violleta2022 a răspuns:

Ai putea sa te duci cu 1 floare la ea, cand a terminat programul evident, o astepti afara si i te prezinti.

| Crackman a răspuns:

Bagi o intrebare cand iese din tura si daca este sa te vezi cu ea la o cafea si vezi acolo un nr de tel sau ceva

| 1997onur a răspuns:

Iați inima în dinți și spune-i adevărul ce simiți cu adevărat pentru ia.

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Lasă fata in pace ea este la muncă acolo nu pe trotuar nu asteapta clienti pentru sex, ea vinde acolo e csier lucreaza cu banii, ce varsta ai tu in primul rind, dar ea, ea te saluta din politețe, chiar daca te uiti atent la degetele ei sa vezi poarta verigheta poate ea este casatorita dar verigheta o tine acasa in siguranta nu o poarta de frica hotilor o ataca pe strada pentru o verigheta îi dă in cap saraca fată aia nu are sa o omoare unul pentru inele lant cercei, sa inmultit violenta si nu sti la ce sa te astepti in autobuze unde este plin de tigani.

| Denisaa1235 a răspuns (pentru anonim_4396):

și ce legatura are sexul cu ce a intrebat el?

| CristiDinBucuresti a răspuns (pentru Denisaa1235):

Doar ce crezi ca ar vrea el de la fata asta? nu sex? ba da

| SharpEagle a răspuns (pentru CristiDinBucuresti):

Esti bine? Toate bune? Controalele-s la zi?
Cine dracu a zis sa o hartuiasca sau urmareasca? Cand am spus sa o astepte la terminarea programului era vorba doar despre a se sincroniza cu ea, sa nu stea ca fraierul sa astepte o ocazie care intarzie sa vina. Ca de vorbit liber nu pot vorbi la casa. Cumva trebuie sa o abordeze mai in privat si cand rahat sa faca asta, daca nu atunci cand pleaca de la serviciu?
Sigur esti bine? Nu pari...

| Denisaa1235 a răspuns (pentru CristiDinBucuresti):

O si mentionat ca e un baiat mai timid și ca fata e draguta si ca ar vrea practic s-o cunoasca mai bine, nu stiu de unde ai dedus tu ca vrea sa i-o traga

| SharpEagle a răspuns:

Uita-te la programul magazinului si vezi la cat inchide. Asteapt-o si abordeaz-o.
Dar inainte de asta uita-te si daca are verigheta...
Incearca si tu sa-i zambesti mai gales, sa-i dai de inteles. Spune-i ca ai nimerit la casa ta preferata, dar ca nu poti sa-i spui acum de ce e preferata. Vezi ce reactie are. In functie de deschiderea ei, vei stii ce ai de facut. In ziua cand o astepti, fa un plan, poate ar mai sta sa bea o cafea la un restaurant, ceva.

| CristiDinBucuresti a răspuns (pentru SharpEagle):

Numai prostii il inveti, este frumos ceea ce faci?

| SharpEagle a răspuns (pentru CristiDinBucuresti):

Esti penibil.
Tu cum crezi ca pot avea oamenii relatii consensuale? Nu prin interactiune? Ce-i cu atitudinea asta puritana si absurda? Oamenii maturi vorbesc, se plac sau nu se plac, punct.
Nu o violeaza, e o abordare, o interactiune sociala. Daca fata il place, foarte bine! Poate o fi singura, nu? Cine esti tu sa interzici celor din jur sa aiba relatii?
Si-mi mai si evaluezi raspunsurile ca nefolositoare?!? Rili, rili? Crezi ca tie trebuie sa-ti foloseasca? Nu, colega, initiatorului, nu tie.
Get lost!

| anonim_4396 explică (pentru SharpEagle):

Eu sau tu esti penibil? Ca il inveti sa urmareasca programul magazinului il scolesti ca pe hoti ca ăia merg la pont, fata aceea daca vede ca el o urmareste il poate reclama la politie, una este sa fie prieteni si el sa o conduca acasa după program si altceva este sa o urmareasca o hartuieste ca practic fata nu i-a spus ca il place, ceea ce il indemni tu sa faca nu este o atitudine normala, nu asa se leaga prietenii, si el daca era un om matur stia sa abordeze o fata, nu venea aici sa ceara sfaturi, cum sau cunoscut alti oameni cand nu era internetul? Au stiut sa tatoneze terenul subtil frumos nu asa cum il pui tu sa faca ca spionii, sunt multi hoti care asta caută sa vada magazinul cand inchide ce clienti are ce marfa ca ei sa actioneze, deci tactica ta nu este bună.

| SharpEagle a răspuns:

PS: vezi ca s-ar putea sa stai la "coada"....Sa mai fie si alti doritori.
Gandeste-te sa vii cu ceva care sa te faca mai special.