| onelove_5381 a întrebat:

Salut, in primul rand vreau sa spun ca daca doriti sa ma ajutati trebuie neaparat sa cititi si prima intrebare. cat de ciudat astazi prietena mea m-a parasit si intr un fel mai ciudat, la telefon.Si dureros a fost ceea ce am putut sa aud in 10 min cat am vb la tel " pare rau nepotrivire de character"da poate dar asta nu se spune cam pe la a 2 a intalnire?"cine dar credeam ca pot sa te schimb"In fine, ma credeti nebun dar vreau doar sa va spun cam tot ce s-a intamplat:am cunoscut cu adevarat aceasta fata undeva prin ian, era suparata petnru ca tocmai incheiaseo relatie de lunga durata. Fata asi inselase prietenul cu un pustiDani. In acea perioada noi am devenit buni prieteni chiar daca prietenia dintre o fata si un baiat nu poate exista.Bine dupa cateva zile petrecute impreuna am sarutat o. asa are sa inceapa "povestea mea de dragoste"scurta dar frumoasa.fostul ei a plecat la munca in alta tara iar celalt pusti Dani suna mereu.
A fost o perioada in care doar stateam impreuna doar asa de dragul de a ne saruta si din dorinta de a ne simti bine, ajungeam mai devreme la scoala si impreuna intr o clasa stateam cateva ore.mai ciudat a fost ca ea inca mai avea sentimente pentru fostul, (am inteles ca eu eram un fel de inlocuitor)chiar nu mi a pasat, eram indragostit, aiurea pentru ca mai tarziu cam inainte de paste cu o cateva zile aceasta a plecat in Franta dupa fost  dar acolo el nici nu a vrut sa auda de ea asa ca a dormit in aeroport si multe altele (ce m-a facut sa nu ma doara a fost ca am vb msg si tel chiar daca a plecat dupa el) cu o zi inainte de paste s-a intors si ghiciti cine a asteptat o la aeroport. Amandoi mai aveam ceva bani prin buzunare (5 mil si inelul cu care avea de gand sa l ceara pe fost pe care avea de gand sa l amaneteze)si am hotarat sa plecam la munte, pacat ca nu am putut dar a 2-a zi am plecat la mare, acolo ne comportam exact ca in filmele cu indragostiti intelegeti ce vreau sa spun, la intoarcere am mai avut un mic popas de cateva zile pentru ca nu ne induram inca sa plecam acasa. Au urmat zile frumoas petrecute impreuna si nopti pierdute din cauza telefoanelor (vb seara pana la 3-4 dim dupa care ne vedeam urmat zi dimineata la 10 la mine, la ea, la faculate tot impreuna)asta pana am plecat acum de 1 mai iar la mare dar de data asta nu a mai fost la fel, ne certam mai mereu credeam ca din glm dar nu, era serios(o tot intrebam dc se comporta asa? dc asa de rece?)am ajuns acasa si de atunci o intreaga saptamana a fost exact opusul spuselor de mai devreme(nu cred ca va doriti sa simtiti ce am simtit eu ) de la zilnic am ajuns la 0 la fel tel si msg (o tot sunam si se parea ca mereu e ocupata, am fost amanat o saptamana intreaga ) mai ciudat pe hi5 unui prieten de al ei au aparut comenturi exact cu o zi inainte de a pleca la mare, nu am dat prea mare atentie, mai tarziu intr o zi in care a spus ca a fost f ocupata am vazut iar comenturi pe hi5 acelui baiat (si ce com)la fel si o poza care parea sa fie in masina ei am sunat am vb cu ea, am intrebat dca are pe altcineva, daca mai are rost sa cont?sadnormal ca nu am zis nimic de com sau de poza…urmeaza sa I zic cand ne vom vedea fata in fata )mi am calcat pe inima si am asteptat o zi in care sa o vad. si astfel am ramas cu o floare in mana intr o parcare(mai rau ca n filmele cu prosti)Bine am vb la tel (acum a avut timp)au urmat discutii aiurea si in vocea ei parea sa se regaseasca o urma de vina. Un dialog cam ciudat :"am impresia ca ma tratezi exact ca pe Dani"(pe tot parcursul relatiei noastre suna si cerea o sansa dar ea al refuza mereu )raspunsul a fost mai ciudat si direct "pai ala e un fraier am tinut la tine dar nu prea merge, nu ne potrivim"revin si spun ca asta se zice la inceputul relatiei, in fine discutii fara sens, si dorinta ei ciudata de a ma schimba, vazand ca nu are sens a trecut la muzica pe care o ascult "nu mai support muzica ta"ce legatura are asta? Am zis ca renunt la asta pentru ea, doar ca sa fie totul bine inainte de toata discutia asta am primit de la ea un msg "iarta-ma"asta ce vrea sa insemne? oare a tinut la mine? Mai tine sau am fost doar un inlocuitor pana la sosirea fostului. pare rau de textul lung dar e ultima incercare 

7 răspunsuri:
| monyk a răspuns:

Buna, sincer, desi poate sunt prea directa, dar iti spun parerea mea, ea nu tine la tine, nu te iubeste! NU asa se comporta o fata cand iubeste un baiat, ea nu te merita, te asigur. Tu o iubesti si de aceea ai lasa de la tine si ai facut sa fie bine, dar se pare ca ea se comporta aiurea cu tine.
Pt.binele tau, mai bine las-o in pace, incearca sa o uiti si fi indiferent cu ea; poate i-ai aratat prea multa iubire si i-ai acordat prea multa atentie, cred ca ea nu l-a uitat pe fostul... dar nu fi tu roata de rezerva, ci impune-te, nu lasa sa faca ce vrea cu tine ca nu esti jucaria ei.
Cand va vedea ca o ignori si esti indiferent cu ea, se va intoarce ea la tine, din lipsa de atentie.Vezi-i de viata ta, chiar de e greu, o vei uita cu timpul, mai bine renunta la relatia asta ca numai tu ai de suferit. Ce simte numai ea stie, dar nu cred ca simte iubire nicidecum.
POate a tinut cat de cat la tine, poate ai insemnat ceva pentru. ea dar nu de ajuns; mai sunt atatea fete care stiu sa iubeasca cu adevarat si sa te faca fericit, meriti ceva mai bun!

kongeriket
| kongeriket a răspuns:

Fătuca asta îşi bate joc de tine. Dragoste cu de-a sila nu se poate.
Trimite-o la plimbare. Alta!
Sunt 4 femei la fiecare bărbat iar asta nu te merită deloc!

| Bacemi a răspuns:

Sincer iti spun ca am trecut printr-o relatie aproape identica, parca doua lacrimi ale aceluiasi ochi. Am stat si m-am gandit mult dar nu am putut sa inteleg nimic din relatia aia. Pur si simplu a fost frumos cat a fost, apoi a fost o perioada mai nasoala, tot cam o saptamana ca si la tine si apoi ne-am despartit. La fel, ea era dupa o relatie de lunga durata si tot asa mi-am dat seama de la inceput ca nu poate fi nimic serios. Nici nu am vrut asta. Am vrut ceva asa, de sezon. Dar mi-a picat draga si am inceput sa tin la ea. Dupa un timp incepusem sa cred ca si ea tine la mine oarecum. Au fost momente dubioase si nu prea am inteles pana la urma ce s-a intamplat. Cert e ca stiam ca relatia nu are mare viitor. Nu ma gandeam la asta. Dar nu am inteles niciodata ce a vrut ea de la mine si de la aceasta relatie. Cred ca te-a folosit intr-un fel, dar si pentru asta i-ai placut cred cumva. Tinea la tien dar probabil nu erai tot ce ar fi vrut. Vroia ceva ce nu puteai sa ii oferi si in conditiile in care inca mai tinea la fostul era imposibil sa mai fiti impreuna. Sa inteleg prin ce ai trecut pot ca am trecut si eu printr-o relatie asemanatoare. Sa inteleg ce a fost prin mintea prietenelor noastre nu pot in veci.

| steluta_7203 a răspuns:

Fii serios, din cite inteleg nu esti un pusti.Nu cred ca te iubeste adica sunt sigura ca nu te iubeste. Doar se juca cu tine dar tu ii permiti.Esti baiat si esti super doar din cele cite ai scris sunt sigura ca esti extraordinar si orce fata normala se va da dupa tine in vint doar ca nu ai intilnit persoana potrivita. Cred car trebui sa o lasi si sa o uiti. Apoi ar trebui sa pui ochiul pe o fetita si apoi totul va fi super...

BAFFTA.

| TabooR a răspuns:

Mam speriat cand am vazut textu tau ma rog, textoiu.Sunt foarte impresionat de ce s-a intamplat intre tine si ea si chiar v-ati iubit se pare ca si pe tine te iubeste si pe el ea tine la tine dar in acelasi timp si la el.Ar vrea sa fie cu amandoi in acelasi timp nu site la cine sa se duca asa ca se plimba de la o persoana la alta acum ca la celanat nu a avut sansa s-a intors la tine si da dovada ca atunci cand nu mai are pe altcineva se intoarce la tine deci esti ca un inlocuitor scurt te iubeste dar nu indeajuns...nu vreau sa fiu rautacios dar mai bine cauta pe altcineva sau mai asteapta putin pana se linistesc apele cu ea si cu el sincer imi pare foarte foarte foarte rau pentru tine se pare ca suferi pentru asta si chiar stiu ce ai simtit am fost si eu in situatia asta de cateva ori asa ca imi e mila de tine in halul in care te simti tu acum.Cum ziceam mai bine cauta pe altcineva sau asteapta pana se linistesc apele lasa ca trece nu mai fi trist serioswinkingai grija ce faci cu viitoarea sau chiar cu eawinking

| Adina_4603 a răspuns:

Vai straight face stii ce mai sunt fete usor de zis dar eu cred ca esti tanar deci =>> traieste clipa ca si cum ar fi ultimahappy

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Doamne da prost eramlaughing)