| ioscameleon a întrebat:

Salut, în primul rand vreau sa va spun ca, cei care începeți cu comentarii de genul "în locul lui taica-tu te băteam dacă aflam ca pui asemenea întrebări" sa se abțină, mi se pare normal ca orice adolescent/copil sa știe cât mai multe pentru viitor lui legat în chestia asta.Multumesc.
Intrebarea mea este:Am 15 ani și am penisul în stare erecta de 14 cm lungime și 13 grosime dar mie mi se pare foarte mic totuși pentru vârstă mea fata de toți prietenii mei, exista vreo modalitate sa îmi crească penisul mai greu din cauza organismului meu sau ca sunt foarte slab în greutate? Pana la ce vârstă îmi poate creste și care este o mărime medie sa spun asa?
Va mulțumesc din suflet!

11 răspunsuri:
| corbulalbrosu a răspuns:

Penisul tau are marimea NORMALA atat ca lungime cat si grosime fiindca cel mai probabil va mai creste putin in urmatorii 1-2 ani. Varsta pana la care penisul se dezvolta depinde de momentul in care baietii intra in perioada lor de pubertatea.
-- in cazul pubertatii precoce instalata la varsta de 10-11 ani cresterea penisului se termina in jurul varstei de 14-15 ani,
-- in cazul pubertatii normale instalata la varsta de 12-13 ani cresterea penisului se termina in jurul varstei de 16 ani,
-- in cazul pubertatii tardive (intarziate) instalata la varsta de 14-15 ani sau si mai tarziu, cresterea penisului se termina in jurul varstei de 18-20 de ani sau chiar si mai tarziu.
Marimea medie ''ideala'' a penisului potrivit femeilor este cea care are in jur de 16 -17 cm si in circumferinta este de 12 cm.
https://unica.md/......-femeilor/
Multa sanatate!

| ion326 a răspuns (pentru corbulalbrosu):

Greșești pensiul unui bărbat crește toată viata, dar mai accelerat pana la 22 ani aproximativ, deci mai are timp sa ii crească

| Glenky a răspuns (pentru ion326):

Informatii de la Ion, cu 2 clase ca trenul. Care crede ca stie tot.

| ion326 a răspuns (pentru Glenky):

Fii atent eu nu te-am jignit într-un fel, asa ca aștept același lucru de la tine

| corbulalbrosu a răspuns (pentru ion326):

Esti un IMBECIL TAMPIT si RETARDAT incult si lipsit de cele mai elementare informatii medicale din moment ce poti sa sustii o asemenea INEPTIE.

| anonim_4396 a răspuns (pentru ion326):

Daca ai IQ-ul mai mare decat iti este numarul de la pantofi incat sa ai capacitatea sa poti citi si sa si intelegi ceea ce ai citit, acceseaza urmatorul material scris de specialisti in domeniu si vorbe spuse de tot felul de agarici ageamii tampiti si retardati :
https://unica.md/......e-penisul/

| ion326 a răspuns (pentru corbulalbrosu):

Ok dacă nu te oprești din insultat lumea voi vorbi cu adminii TPU

| corbulalbrosu a răspuns (pentru ion326):

Prima data sa incetezi sa mai transmiti astfel te TAMPENII total IMBECILE. Citeste si te informeaza din surse medicale corecte inainte de a mai tramsmite si alta data tampeniile tale.

| corbulalbrosu a răspuns:

Daca ai IQ-ul mai mare decat iti este numarul de la pantofi incat sa ai capacitatea sa poti citi si sa si intelegi ceea ce ai citit, acceseaza urmatorul articol care este scris de specialisti si in niciun caz pareri sau vorbe spuse de tot felul de agarici ageamii tampiti si retardati :
https://unica.md/......e-penisul/

| doctorandus a răspuns:

Un psihotic sau un mincinos patologic, iata unde l-am demascat:

https://www.tpu.ro/......ejaculati/

| Emilian65 a răspuns:

Nu te speria ca ai penisul mic la cei 15 ani ai tai. El continua sa creasca pana pe la 18 ani, daca ai rabdare cu el si nu te apuci de masturbare.