| Anonim3177 a întrebat:

Salut, in timpul actului sexual prezervativul s-a rupt, fata este in perioada fertila, mentionez ca finalizarea nu a avut loc inauntru si nici nu a existat acel lichid sau cum s-o numi.
Sa cumpar sau nu pastila de a doua zi?
Rog seriozitate.
Funda

Răspuns Câştigător
| corbulalbrosu a răspuns:

Daca esti ABSOLUT sigur si 100% convins ca in timpul actului sexual ai reusit sa-ti controlezi perfect ejacularea si ca atare NU a ajuns nici un strop de sperma in vagin, in acest caz sarcina NU se poate forma nici in cazul in care sexul ar fi fost intretinut exact in ziua ovulatiei. Fiindca nimeni nu are de unde sa cunoasca si nici nu poate sa stie cat esti de experimentat si in ce masura esti capabil si reusesti sa-ti coordonezi, controlezi si sa iti retii perfect ejacularea dupa dorinta/vointa ta, NU va putea sa se pronunte PRO sau CONTRA folosirii partilei contraceptive in acest caz. Hotararea va apartine doar voua. Multa sanatate,

| Anonim3177 explică (pentru corbulalbrosu):

Mersi de raspuns, sunt 100% sigur deoarece actul sexual nu a durat mai mult de 3 minute pana sa ne dam seama, nu eram nici pe aproape de ejaculare.

| Anonim3177 explică (pentru Anonim3177):

Si mentionez ca nici nu am probleme cu ejacularea pe parcus, deloc.

| Anonim3177 explică (pentru Anonim3177):

Si nici nu am probleme pe parcurs.

4 răspunsuri:
| Emilian65 a răspuns:

Daca nu ai ejaculat in prezervativ cand era in vagin nu se pune problema sa fi ramas gravida.