| 2cata22 a întrebat:

Salut.
În timpul gimnaziului și după m-a plăcut o fată, voia relație. Eu nu,, am vrut". A continuat să mă placă timp de vreo 2 ani (devenisem prieteni foarte buni). Avea multe gesturi prin care arăta că încă mă place, chiar a încercat de multe ori. Mie mereu mi-a fost frică de o relație, nu m-aș fi putut vedea împreună cu cineva (chiar dacă aș fi plăcut acea persoană)... La un moment dat mi-a spus că nu mai rezistă, nu mai vrea,, să fim prieteni", nu mai poate vadă că nu o plac înapoi etc. Totul a continuat cu o pauză de câteva luni în care nu am mai vorbit (între timp s-a mutat la alt liceu). A întâlnit tot felul de oameni și acum, să o zic frumos, o are cu alcoolul. Logic, ca,, adolescenții". Am început să vorbim iar (cu inițiativa ei), după care a urmat o serie de discuții care atestau ce am spus și eu, adică frica mea. Acum avem o prietenie toxică (sunt mai multe detalii de discutat, incriminatoare pentru ambii). Când ne certăm, spune că o fac foarte tristă. Nu înțeleg ceva (bine, înțeleg, cer sfaturi doar happy - aici țin să menționez că da, știu că am greșit mult): de ce acum, acum când are mulți prieteni și se distrează, are iubit, încă îi pasă de ce fac/ ce zic eu? Prietenia dintre noi s-a răcit. Era cât pe ce să și dispară dacă mă gândesc mai bine.

3 răspunsuri:
| SoulReaver a răspuns:

Pai s-a saturat sa tot astepte. Poate spune ca o faci trista din cauza ca ii aduci aminte de ce putea sa fie.

| aditimus a răspuns:

Fata chiar te-a placut daca tu nu ai facut un pas parerea mea ai pierdut-o.

| AdyTHEBoSS a răspuns:

Ai pierdut-o