| DoarEuSiCuMine20 a întrebat:

Salut,
in urma cu cateva saptamani m-am cam certat cu o prietena deoarece eu sustin ca isi cam bate joc de mine..in sensul ca eu ma comportam foarte frumos cu ea. Dupa scoala, ea fiind din alta localitate stateam mereu cu ea si ii faceam companie pana ajungea autobuzul iar apoi eu mergeam acasa. I-am facut si un cadou care costa cam 70 de lei (o carte) ce isi dorea foarte mult (am aflat din intamplare, si m-am gandit ca ar fi un gest frumos).
Totul a fost ok...a ramas surprinsa (in mod placut).
Eu fiind cam gelos nu imi prea imi conveneau unele lucruri care le facea cu un alt coleg (eu cu el fiind foarte buni prieteni inainte, dar dupa asta totul intre noi s-a racit), la punctul asta eram cam doi buni prieteni pe o fata, si de aici a pornit aceasta racire. Scurtand povestea... eu am intrebat-o dupa un timp daca ar vrea sa fie cu mine( nu prea am avut tupeu de mai mult la acea perioada, gen sa o sarut), si mi-a raspus ca nu prea stie (ne cunosteam deja de 3 luni) si a spus ca sa mai asteptam. deoarece nu prea stia un raspuns. Am ramas putin cam dezamagit, adica erau 3 luni...nu 3 saptamani. -_-. dupa un timp mi-a spus faptul ca ea ma vede mai mult ca un prieten si atat.
Eu continuam sa ii fac curte, iar de putin timp mi-am dat seama ca tot se dadea pe langa acel prieten al meu, si ca cu mine nu prea mai avea treaba. Aici vine partea buna. Mi-am dat seama ca s-ar putea sa ma fii bagat in friendzone, si am spus ca ar fi mai bine sa o las sa se duca, si sa faca ce vrea. Acum nu prea o mai bag in seama. nu suntem certati, ne vorbim, dar mai rarut, si nici nu mai stau cu ea dupa ore.
Aici vine partea in care interveniti voi cu o parere. E bine ce am facut? cum credeti ca as putea continua? (sincer nu stiu daca mai are rost), Si cum as putea iesi din friendzone? As vrea cat mai multe pareri, si multumesc pentru timpul vostru.

p.s daca am gresit ceva gramatical ma scusati, dar invat in afara.

Răspuns Câştigător
| Wihox a răspuns:

E o perioada grea a vietii asta. Ai facut o greseala cu cartea aia pe care i-ai cumparat-o. Nu cumperi cadouri asa pentru ca pentru fata a venit ca un angajament in sensul in care trebuie sa iti dea si ea ceva inapoi ori ea poate nu vrea a iti dea nimic... Eu sincer iti recomand sa nu te agiti niciodata pentru o fata care nu merita. Cel putin asa vad eu lucrurile. Am trecut si eu prin d-astea si am ajuns la mentalitatea ca daca nu ma agit pe partea asta si las lucurile sa vina de la sina o sa fie mult mai satisfacator.

Daca chiar vrei sa faci jocul mai interesant pur si simplu incepe sa o ignori, cand o sa vada asta o sa te abordeze ea si atunci incepi sa ii raspunzi sec fara detalii si fara sa arati vreun interes si stai cu alte fete si comporta-te complet diferit ( de la stare de spirit pana la abordare).

Te descurci tu ca esti baiat mare totusi sfat practic: dupa tren si fete nu se fuge, trebuie sa te trezesti devreme si sa te pregatesti.

| DoarEuSiCuMine20 explică (pentru Wihox):

Iti multumesc pentru raspuns si pentru timpul acordat happy am sa iti ascult sfatul de a nu o mai baga prea tare in seamawinking mersi.

2 răspunsuri:
| Țoglă a răspuns:

După mine ai procedat corect că ai lăsat-o în pace să facă ce vrea...
O să fie o perioadă de vreo 2 luni în care vei fi cu gândul numai la ea. După perioada aceea o să realizezi că balta-i mare.
Dacă nu vine ea la tine după ce ai făcut tot ce ai făcut, reorientează-te.