| Andrei0098 a întrebat:

Salut. In urma cu cateva luni mi-am fortat penisul sa se decaloteze. M-a usturat putin atunci. Acum cand sunt excitat mi se decaloteaza penisul usor deoarece am lichidul acela prespermatic. Am fimoza?

4 răspunsuri:
| Violleta2022 a răspuns:

Da, ai fimoza, probabil gradul 1 sau 2.
Te sfatuiesc sa mergi la un UROLOG pentru consultatie si sfaturi.

| Andrei0098 explică (pentru Violleta2022):

Necesita operatie sau exercitii?

| Violleta2022 a răspuns (pentru Andrei0098):

Asta numai un medic UROLOG poate spune, in urma unei consultatii pe pipaite, sa determine gradul fimozei tale si sa-ti dea sfaturi precise pentru acel grad.

| ywar a răspuns:

Daca ti se decaloteaza, nu ai fimoza.
Recomand tuturor celor ce au probleme din acest punct de vedere rabdare iar la dusul zilnic sa traga putin cate putin de pielea preputului. Al meu penis a ramas decalotat pentru ca viata sexuala, pentru ca varsta, pentru ca tot ceea ce am spus mai sus. Mie mi s-a parut mai ok asa si asa mi-as invata si eu baiatulsa faca(dava as avea baiat). Nu fortati nimic, nu trageti aiurea de nimic. Ata aceea se va intinde cu trecerea timpului: sex, tras zilnic pielea la dus pana penisul ramane decalotat, masturabare etc...