| Sofer a întrebat:

Întrebare pentru băieți cu vârsta 18-30 ani. Pot și fetele sa își spună părerea.
Sa zicem ca cunoașteți o fata drăguță care va place de vârstă 18-24 și e interesata de o relație și va spune ca are un copil mic de 1-2 anișori din fosta relație. Ați accepta sa aveți o relație cu o fata ce are copii de la vârsta menționată?

17 răspunsuri:
| Ofiintă a răspuns:

In cazul in care aș fi fost bărbat, nu acceptam o asemenea relație.
Chiar si ca femeie, la fel nu aș accepta un barbat care are un copil. Indiferent de faptul că, probabil nu locuieste impreună cu copilul.

| Aasdfghj a răspuns:

Buna! Un copil e moartea relatiei. laughing) ce naiba? Cum o sa va distrati? Cu copilul dupa voi? Parerea mea e ca iti pierzi timpul.

| RAY a răspuns:

Sper ca nu ai inceput o relatie la distanta cu vreuna sau vrei sa face asa ceva, nu as accepta sa cresc copilul altuia, dar uni fraieri accepta, treaba lor, nici aia nu o fi cuminte de a ramas cu un copil, probabil e o curva, de ce sa stai cu o curva si copilul ei din flori

| Sofer explică (pentru RAY):

Nu am început. Dar mi-a propus cineva sa încerc cu o fata, ca copilul nu încurcă cu nimic dacă ma vad ies cu ea și iasă ceva bun pentru amândoi pe plan sexual.

| RAY a răspuns (pentru Sofer):

O aventură merge, atat

| PopaCristian a răspuns (pentru Sofer):

De regula un copil nu reprezinta niciun impediment pentru o relatie, desigur daca accepti situatia. important e sa va simtiti bine si pe plan sentimental si sexual.

| SG1995 a răspuns (pentru RAY):

Well Ray judeci prea repede situația, poate fostul partener e mort, poate a fost un om violent, dacă ar un copil nu e neapărat din flori, iar femeia nu e neapărat curvă. Bă da mi ai amintit mă sunași acum ceva luni o moldoveancă datorită unui anunț matrimonial pus de mjne, și ce să vezi frate femeia avea 3 copii din flori și era gravidă în cinci luni cu al 4 lea copil tot din flori. Știi ce i-am zis? Fata mea, vrei să faci creșă, sau ce vrei cu mine?

| RAY a răspuns (pentru SG1995):

Eu la categoria dragoste si sex raspund emotional

sadrian46
| sadrian46 a răspuns:

Da.

| Drimmero a răspuns:

Nu, categoric nu.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Nu! Pana la urma e copilul ei, ca bărbat nu ai nici un drept față de copil și la o adică își ia copilul, pleacă și tu rămâi cu ochii în soare. Mai rău când se atașează copilul de tine și tu de el. Unele își caută doar proști care să le crească progeniturile și văzând că a luat țeapă cu primul bărbat, i-a făcut copil și aruncat-o ca pe o pereche de papuci, apoi își caută altă sursă. O femeie deșteaptă se gândește bine cu cine își întemeiază familia nu se lasă aburită de toți fraierii care caută numai plăceri. Sau măcar prezervativele, doar pentru asta au fost concepute. Eu nu mă ofer tată de rezervă pentru nimeni.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Salut! De ce nu? Atata timp cat este ok ca om si este independentă și tu la fel, nu are așteptarea ca altcineva in afara de ea si familia sa-i crească copilul nu vad de ce nu ai vrea asta. Succes!

| SLS92 a răspuns:

Nu, doar nu ai fi atat de fraier sa te "atunci" în asa ceva, vei deveni un baby sister

| Pantagruel a răspuns:

Doar daca tu simti ca poti accepta sa cresti acel copil si sa ii oferi dragostea de care are nevoie.
Pentru el oricum te vei numi tata, atata timp cat va creste cu tine.

| SasukeCS2 a răspuns:

Avantajele copilului facut cu tine e ca iti poarta ADN-ul (adica sangele) si numele de familie. Daca ai de gand sa intri intr-o relatie serioasa cu ea, e o idee proasta ca tu trebuie sa cresti copilul altuia. Daca tu ca si barbat ai avea un copil dintr-o alta relatie, atunci ar fi ok. Daca vrei doar sa faci sex cu ea si doar atat asta e altceva dar foloseste prezervativele, sau daca faci fara prezervativ, urineaza dupa ce ai ejaculat si spalate, e important sa urinezi ca sa nu ramana sperma pe "teava" si sa iasa odata cu lichidul preejaculator. Nu coanteza ce varsta are, acel copil nu e responsabilitatea ta! Ridica-ti standardele!

| lorena66 a răspuns:

Cat timp o iubesti si nu e la distanta, da. Persoana respectiva are nevoie teoretic de ajutor si susținere si chiar daca la inceput, in cel mai rau caz, ar putea "profita" de tine(desi nu cred) ar ajunge sa te iubească. Pentru ca odata ce tu arati ca iti pasa de copilul ei pe care ea il iubeste, te vor accepta cu adevarat amandoi