| ionutdaniel23 a întrebat:

Iubita mea e virgină și am mai fost la mine de câteva ori și am început sa ne "aventuram" încetul cu încetul și am început sa o bag puțin câte puțin și când sa o bag pe toată am văzut ca nu ii curge sânge și nici ca ar durea-o ca i-am băgat-o atât de adânc. Știți oare de ce nu i-a curs sânge și dacă mai e virgină?

Răspuns Câştigător
| corbulalbrosu a răspuns:

Multe fete incep sa-si masturbeze ''pasarica'' intravaginal de la varsta la care ajung la pubertate sau primii ani ai adolescentei. In cazul lor diametrul canalului vaginal este destul de largit si in plus muschii din interiorul vaginului si-au pierdut starea de rigiditatea fireasca si naturala, iar fibrele musculare au devenit elastice ceea ce permite introducerea in vagin a unor obiecte destul de groase fara dificultate si fara sa apara durerea.
Iar in privinta faptului ca NU a sangerat deloc, asta se poate datora faptului ca ''pasarica'' ei este/a ajuns in starea de a fi deja DEFLORATA in urma practicarii masturbarii intravaginale,
sau ea se incadreaza in una din situatile urmatoare :
In conformitate cu rezultatele care au fost obtinute pe baza unui numar insemnat de studii medicale efectuate de medici specialisti pe aceasta tema, specialistii au ajuns la urmatoarele concluzii :
"Se poate considera ca fiind o situtie cat se poate de normala ca in momentul dezvirginarii sa nu se produca deloc sangerarea si asta dintr-un motiv foarte simplu : pielita/membrana himen nu era deloc vascularizata in cazul a circa 47% dintre fetele care au participat in cadrul cercetarilor respective. De asemenea s-a mai stabilit si faptul ca in cazul a circa 11% din toate fetele, himenul se rupe inainte de sexul de dezvirginare datorita faptului ca himenul lor din nastere a fost extrem de subtire anatomic si s-a rupt din alte motive care nu au nicio legatura cu actul sexual. Toate cele precizate mai sus, sunt descrise in mod profesional in revista de stiinta ''Descopera.ro'' din care am extras urmatorul fragment :
""Adesea în trecut, dar şi în zilele noastre, este cerută dovada virginităţi unei fete, iar legat de acest aspect s-au dezvoltat numeroase obiceiuri legate de momentul deflorării. Situaţia a dus mai ales in trecut chiar si in zilele noastre la numeroase drame, cu atât mai mult cu cât conform studiilor medicale,
-- doar 42% dintre femei se nasc cu un himen bine vascularizat care poate sângera în momentul deflorării.
-- in cazul a circa 47 % dintre femeile lumii, himenul este foarte flexibil şi din acest motiv se rupe relativ târziu, uneori mult după primul contact sexual, sau in momentul nasterii primului copil.
-- în schimb în cazul unui procent de 11 % din femeile rămase, himenul acestora este atât de subţire încât se poate rupe cu uşurinţă în timpul unor mişcări mai ample ale corpului, facand balet, spagat, gimnastica, la practicarea excaladei/a catararii, a alpinismului, in cazul practicarii ciclismului, sau spre exemplu în timpul efortului intens depus la un sport extrem sau în timpul efortului depus la urcarea unui munte."
Multa sanatate!

9 răspunsuri:
| Violleta2022 a răspuns:

Sunt 2 posibile cauze pentru care fata nu sangereaza la dezvirginare:
- are himen elastic
- sau putulica ta este foarte subire, intrand usor fara sa rupa himenul

| mihai69 a răspuns:

Virgină nu mai e. De ce nu i-a curs sânge? Poate pentru că:
- are himen elastic;
- nu mai are himen deloc, din diverse cauze „naturale" (masturbare, exerciții fizice etc.);
- are un himen slab vascularizat;
- o ai tu prea mică...
rolling on the floor

DoarBogdan
| DoarBogdan a răspuns:

Daca penetrarea a avut loc, nu mai este virgina. Pur si simplu, nu a curs sange, nu este nimic anormal.

| ionutdaniel23 explică (pentru DoarBogdan):

Pai asta e chestia, nu știu dacă a avut sau nu loc penetrarea ca n am băgat o pe toată

| corbulalbrosu a răspuns (pentru ionutdaniel23):

Acum 59 minute | ionutdaniel23 explică (pentru DoarBogdan):
Pai asta e chestia, nu știu dacă a avut sau nu loc penetrarea ca n am băgat o pe toată
Dezvirginarea femeii se intampla/realizeaza chiar si in cazul in care in vagin a intrat numai ''O JUMATATE'' din gland. De asemenea si in privinta penetrarii aceasta s-a produs din moment ce a intrat chiar si numai o parte a penisului in vagin. Sanatate!

| NotNamed a răspuns:

Daca ai penetrat.o in vagin desigur ca nu. Virginitatea nu consta in ruperea himenului sau "atei" la barbat. Esti virgin cand nu ai avut contact sexual iar dezvirginat cand ai avut contact sexual. E o chestie psihologica.

| Octavian81 a răspuns:

Ciao!
Daca a avut loc penetrarea, atunci tehnic nu mai e virgina.
Pierderea virginitatii se poate intampla in cazul femeilor si fara sangerare, la momentul respectiv. Asta nu inseamna ca ea nu a fost virgina.
Se mai intampla si asa. Exista sanse ca putina sangerare sa existe mai tarziu, dar nu e obligatoriu.

| AdeeAdelyna83 a răspuns:

Nici mie cand am facut sex pentru prima data nu mi-a curs sange.In schimb am avut dureri mari

| jkhdjkshnbqahkf a răspuns:

Sfanta maria alias virgin mary