| ion1731 a întrebat:

Salut la toata lumea.Am o intrebare concreta: iubesc o fata, iar ea pe mine nu... cum fac ca sa o uit? Dragostea mea fata de ea este "periodica"( persista mereu dar se intensifica toamna ), invatam ambii la facultate intr-o grupa, si ma apuca dragostea asta toamna big grin ( straniu ) cind venim din vacanta, si continua dragostea asta a mea fata de ea pina se transforma in ura ( an de an se petrece asa) eu nu sunt multumit cu ideea ca pot sa fiu doar un simplu prieten si vreau ca ea sa-mi raspunda.NU vreau sa o iubesc dar nu pot controla fenomenul.Desi invat la facultate, pare o situatie similara a unui copil de vreo 13 ani, oricum rog seriozitate in raspunsuri. Merci anticipat.

Răspuns Câştigător
| Emilian65 a răspuns:

Mai copile, daca ea nu te iubeste nu mai pierde timpul dupa ea. Pune punct iubirii tale fata de ea si gaseste-ti alta fata care te iubeste cu adevarat.

| ion1731 explică (pentru Emilian65):

Nu-s copil, dar in fine - e correct ce zicihappy asa voi face

6 răspunsuri:
| Anonimus1110 a răspuns:

Laba

| ion1731 explică (pentru Anonimus1110):

Ba anonimule, treci pe alaturi si uite mai departe la filmele tale porno... eu am cerut un sfat de psihologie.

| Irimia_Ioana_1999 a răspuns:

Incearca sa fii cu alta fata. Poate asa ori o vei uita, ori ea va incepe sa te placa cand va vedea ca te pierde.

| blackside0506 a răspuns:

Cauta un curs NLP, gasesti o groaza in romana, in acel curs iti explica cum functioneaza mecanismul oamenilor si cum sa treci peste ceva ce iti doresti sa depasesti, ai acolo intrebari la care raspunzi in mintea ta, de ce vrei, cum vei face si asa mai departe. Pe mine m-a ajutat foarte mult in a ma dezvolta in mai multe planuri. Succes!