| radu01 a întrebat:

Salut la toata lumea. De o luna de zile m-am despartit de prietena si nu stiu ce sa fac sa nu ma mai gandesc la ea. Am incercat sa ies si cu alte fete si parca peste tot o vad numai pe ea. Stiu ca nu o sa ma mai impac niciodata cu ea pentru ca mi-a zis ca nu ma mai iubeste, dar in acelasi timp nu pot renunta. Am fost impreuna 1 an de zile, relatia noastra a mers perfect, ne iubeam foarte mult si am petrecut clipe minunate impreuna.
Este adevarat ca in ultimul timp am avut mici certuri, dar nimic grav.
Nu inteleg cum poate cineva sa-ti spuna dupa un an de zile, sec "Nu te mai iubesc".
Nu cred ca o sa ne impacam vreodata. As vrea sa stiu cum sa fac sa nu o mai iubesc asa tare, cum sa fac sa o uit si sa nu-mi pese daca va fi cu altcineva. Multumesc anticipat.

Răspuns Câştigător
| DenisaAbdn a răspuns:

Stiu prin ce treci, dar cum singur spuneai, esti constient ca nu va mai fi ca inainte. Stiu ca tie greu dar rezista. Nu te mai gandi la ea, ia o pauza menita sa-ti deschida larg ochii si sa realizezi ca iubesti pe cineva care a incetat sa te mai iubeasca. A te agata de o persoana care si-a terminat rolul in piesa vietii tale, nu poate decat sa te afunde si mai rau. Nu uita ca viata ta va merge inainte si fara ea. Ai incredere in tine, aminteste-ti ca daca ti-a spus ca nu te mai iubeste, nu te merita, ai grija de tine si de inima ta. De acum incolo TU esti pe primul loc. Si nu-ti pierde speranta, stii cum se spune, pentru fiecare din noi exista sufletul pereche. Mai cauta. Multa putere sufleteasca iti doresc!

6 răspunsuri:
| Lorelai a răspuns:

Doar dupa o luna e normal ca nu ai uitat-o. Asteapta ca timpul va rezolva acesta problema. Iesi si cu alte, sunt atatea mai bune decat eabig grin De ce ti-ar pasa de o persoana care de fapt nu te-a iubit? Si sa stii ca 1 an nu e asa mult, sunt cazuri si mai gravebig grin Oricum succes, o sa treci peste si o vei uita, trebuie doar sa ai rabdare si sa incerci sa nu te mai gandesti...

| ame_3387 a răspuns:

Bun venit in clubul meu laughing... eu de un an m-am despartit si tot imi amintesc de ea dar asta nu inseamna ca trebuie sa ma inchid in casa sau sa imi de mila ca nu o pot uita; am o relatie de 6 luni ne intelegem super bine si nu ne-am certat de cand ne stim; asa ar trebui sa faci si u, sa traiesti si u un pic in prezent si nu numai in trecut happy

| Letitia25 a răspuns:

Incearca sa te plimbi sa iesi cu rolele, bicicleta, etc. Si incearca sa spui cand ti`e mai greu"Timpul pierdut cu tine mie cine mi`l inapoiaza". Si cauta in continuare fata potrivita o so gasesti...Nu iti pierde speranta. Cand crezi ca esti pierdut atunci apare cineva si te salveaza. Succeswinking.

| mariuspolizei a răspuns:

Stiu ca e greu pentru ca si eu am trecut prin asta. Stii ce trebuie sa faci ca sa nu suferi atunci cand cineva iti da papucii? Sa arunci acei papuci. Adica sa stergi numarl ei din telefon, sa stergi toate pozele cu ea sau cu voi (sau sa le tragi pe un cd si dupa aia sa le stergi), iar toate lucrurile de la ea sau care iti aduc aminte de ea sa le pui frumos intr-o cutie si sa le pui undeva unde nu umbli(debara). Si sa socializezi. Stiu ca e greu si poate nu ai chef de nimic, dar incearca. Si nu uita, alcoolul nu e o solutie. Multa bafta si daca mai vrei sfaturi da-mi un mesaj cu id tau si mai vbm.

| ela80 a răspuns:

Se intreaba daca te-a iubit? Dar tu daca o iubesti de ce trebuie sa fii pesimist, fii optimist totusi daca este iubire, dragoste poate va inpacati?! Din propriile experiente nu cred ca este vreo solutie de a uita pe persoana iubita daca exista iubire.Iti dau un ex., eu am fost cu cineva doi ani dapa care ne-am despartit, eu sufeream enorm am fost in pielea ta, nu vedeam pe alt cineva in fata de cit pe el chiar daca eram cu altul cautam solutii sa scap de aceste cosmaruri dar nu am gasit, nu stiam el ce simte atunci cind nu era cu mine ca doar el imi spusese ca nu ma mai vrea, ca nu ma iubeste, ca nu mai putem continau astfel dupa doi ani, dar in fine ...probabil tot asta simtea ce simteam si eu cind a realizat ca dupa ce a incercat sa iasa cu una alta si eu la fel cu unu altu am uitat de acel timp care nu am fost impreuna, acum din nou sintem impreuna ne iubim enorm de mult.Si ciudat a fost pentru mine care eu nu cred in oameni ca dupa trei ani el mea spus ca nu-si inchipuie o zi sa nu fie linga mine, eu bineinteles am facut testul si i-am spus ca plec din tara ca nu putem fi impreuna suntem de religii diferite din tari diferite e timpul sa se termine totul acum si nu m, ai tirziu, ce crezi? a mers cu mine dind dovada ca ma iubestesi acum suntem impreuna.Asa ca fii optimist si bazeazate pe iubire reciproca

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Pai cred ca cel mai bine ar fi sa nu-i ma-i dai inport si sa cauti alta pentru ca nu sau oprit fetele la ia asta este sfatul meu ai o viata inainte si orice ar fi mergi inainte