| DeeaPustoaica a întrebat:

Salut la toata lumea. Sunt fata si am 13 ani(in anul 2009). Am avut un prieten tot de varsta mea care m-a pus sa il sarut. Nu am acceptat si ne-am despartit. Am alt prieten cu care ma sarut dar nu cu limba sau asa ceva. Ne lipim buzele unele de altele...sunt cam timida si nu stiu cum sa scap de asta. Vreau sa sarut cu gurita deschisa...Va rog un sfat! Oricum nu vreau prea mult de la varsta asta...doar un sarut putin mai pasional ca deja cresc si nu ma pup calumea...PLS HELP!

19 răspunsuri:
| monyk a răspuns:

Nu te stresa atat, pentru ca la inceput nimeni nu e expert in plus daca nu sti sa saruti nu e motiv de despartire.asta e, cu timpul te inveti si cand te saruti cu iubitul tau incearca sa fi relaxata ai sa vezi ca va fi mult mai bine.

| Flav a răspuns:

happy imi place modul tau de exprimare. Nici nu stiu cum sa-ti spun fiindca anumite lucruri se simt sau vin de la sine. Nu-ti fie frica, incearca si vei invata singura.

nony
| nony a răspuns:

Ai vazut cum face mixerul in maioneza?! asa faci tu cu limba in gura prietenului tau, dar un pic mai lentwinking...

constantaproca
| constantaproca a răspuns:

Succes draga mea, dar ai si grija, de la un pupic se poate ajunge la mai mult...

| Cryssy a răspuns:

Salutare. Trebuie doar sa te lasi dusa de val. si referitor la ce a spus gabry...nu stiu, nu sunt deloc de acord cu ea...totusi...nu esti asa micuta...ai 13 ani mai! ce naiba? in fine...succes!hee hee

| Psihoyounger a răspuns:

facut bine ca te-ai despartit. Inseamna ca nu te iubea cu adevarat. In ceea ce priveste sarutul, tu nu ai nimic de facut. Doar sa astepri ca toate sa vina de la sine. Daca ai incredere in el, roaga-l pe prietenul tau sa astepte. Iarta-ma, dar prin litere nu am cum sa iti arat.

Bafta!

Psihoyounger

| Psihoyounger a răspuns:

Ai facut*

Psihoyounger

| ladybird a răspuns:

Nony, are 13 ani! Daca te lasi dusa de val totul decurge de la sine. Pur si simplu ii atingi buzele si il lasi sa te conduca. Eventual daca nu iese cum te asteptai poti sa-i spui ca este prima data. Nu va fi nicio problema pentru ca este normal la varsta ta. Imi amintesc si eu de primul sarut...

| danutza a răspuns:

Poi nu trebuie sa inv sa sarutzi un baiat tot ce trebuie sa faci e sa te lasi dusa de val totul o sa vina de la sine numai sa nu stai cu gura inchisa laughing

| annda a răspuns:

Totul vine de la sine ce sa-ti explic eu cum sa faci? Da totusi du-te pe la scoala si apoi vezi tu cum rezolvi cu pupatu.

| Gabry a răspuns:

La 13 ani?!
Sunt de varsta cu tine si nici nu mi-a trecut prin cap sa fac asa ceva!
Un pupic acolo pe buze merge, dar mi se pare ca exagerezi!
Asta e parerea mea, daca ii spui vreunui prieten de al meu ca ai te-ai sarutat in felul asta, crede ca glumesti.

| Secretkkk a răspuns:

E foarte simplu, doar te lasi condusa de el. La inceput si mie imi era rusine. Dar pe urma TRECE.

| spiritul a răspuns:

Vezi ca o sa te muste de limba

| dianadiana a răspuns:

Moama ce "mica" esti... cunosc fete care la 13 ani nu au nici o problema in a sarutawinking nu ca eu as fi mult mai mare... si spui ca va ti despartit nu? pai urmatorul pune l tu sa te sarute si gatawinking

| Mircea_blabla a răspuns:

In cazul tau ajutor nu-ti poate oferi decat un psiholog pentru ca esti putin dusa

| Cuki :x a răspuns:

Hmm vine de la sine :p uitate pe youtube cauta ceva de gen how to kiss

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Faceti schimb de scuipat?

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Http://www.youtube.com/watch?v=tCITaAyJR9Y&feature=fvst

uite! da click pe linkul de mai sus!

| blackjey a răspuns:

In ce oras stai?