| colonistu a întrebat:

Salut la toti! Am 14 ani, si imi place foarte mult de o fata de aceeasi varsta, de la aceeasi scoala cu mine, in clase diferite doar.Am nevoie de cateva sfaturi cum sa-i spun ca o plac si sa fim impreuna.Eu m-am gandit sa o invit in oras si sa-i cumpar un cadou de Craciun(am aflat cam ce-i place), si sa-i spun ca o plac, sa fim impreuna etc.Voi ce sfaturi imi dati?
p.s. :

Răspuns Câştigător
| kidsXXL a răspuns:

In primul rand sa ii zambesti,sa o saluti,sa stai cu ea(nu ca un disperat).Si ar trebui sa te imbraci bine,dar haine cat de cat normale,sa nu te creada un ciudat, iti faci freza, ca asta le plac celor mai multe fete, dar freza sa nu fie ridicola, ceva cu bun gust. Funda please?

| sergiuflam a răspuns (pentru kidsXXL):

Te apropii de ea si ii spui in fata tot, ea se va mira de asta si te va socoti de un barbat adevarat ce nu se teme sa vorbeasca cu o fata, la asa virsta baieti sunt inchisi in sine si se tem sa faca primul pase, apoi propune-i sa va plimbati prin parc, si 80% ai sans ca sa accepte

| colonistu explică (pentru sergiuflam):

E o idee ok, dar mi-e putin frica sa nu ma balbai sau cv si, nu pot sa-i spun asta in fata la scoala, toti se uita si comenteaza dupa bunul plac.Nu ca mi-ar pasa mie de ce zice x sau y dar nu da bine.

11 răspunsuri:
| Elena1234456 a răspuns:

Cred ca este o idee draguta dar mai intai ai grija sa fii sigur ca si ea te agreeaza macar ca amic!

| colonistu explică (pentru Elena1234456):

Pai ne salutam si d-astea la scoala.

| oty2001 a răspuns:

1. roaga pe cineva (un prieten comun de preferat o fata) s-o intrebe daca te place deoarece in caz ca ea nu te place sa nu pari fraier.
2. daca te place sa stii ca planul tau e perfect. Dard daca nu sa stii ca nu trebuie s-o stresezi.
Oricum, nimeni nu merita lacrimile sau suferinta ta.

| colonistu explică (pentru oty2001):

Referitor la pct1: m-am gandit si la asta, dar asa poate zice ca sunt fricos deci...

| oty2001 a răspuns (pentru colonistu):

Se vede ca o placi mult si vrei ca totul inttre voi sa fie perfect.

| HeredeaBogdan a răspuns:

In nici un caz faza cu cadoul. Te poate refuza gandinduse ca esti materialist. Cel mai bine e sa ii spui in fata. big grin

| srlnsrln a răspuns:

Păi,apropie-te de ea, deveniti prieteni buni, si apoi incepi sa faci tot felul de glume cu ea:iubirea mea, te iubesc! stii cat te iubesc eu pe tine? te casatoresti cu mine?hee hee si daca le gustă, treci mai departe si arata-i ca "glumitsele"acelea aveau o parte de adevăr! Va functiona!:*

| sergiuflam a răspuns:

Trimite-i un sms anonim : si scrie acolo ca ca o placi apoi cumpara un buchetel de flori alege un loc potrivit si exprima sentimentele in fata eii daca te bilbii spune ca ai emotii ca sentimentele te doboara, ea va intalege apoi te calmez si pleci la plimbare, daca va accepta apuco de mina si ea se va topi de tot, daca vei face asa va fi tot bine, succes

| colonistu explică (pentru sergiuflam):

E o idee mai buna ca a mea, dar, am intrebat 3 prietene deale ei de nr ei de tel si n-au vrut sa mi-l dea deci ....Ma voi gandi si la asta, stii cum se spune ''In dragoste si razboi, totul e permis.''