| anonim_4396 a întrebat:

Salut la toti! Am o intrebare. Cum se face sau cel putin se calculeaza "Metoda calendarului in contraceptie" numai raspuns sincer: fundita pentru cel mai concret raspuns.

Răspuns Câştigător
3 răspunsuri:
bursuc001
| bursuc001 a răspuns:

Ţi-am explicat cum se face calculul, în răspunsul dat la întrebarea anterioară - acolo ţi-am indicat şi saitul pe care e dat exemplu de calcul!

Dacă vrei, poţi să-mi trimiţi datele ciclului pe ultimele 6 luni ( din ianuarie încoace ) prin mesaj privat ( din secţiunea Mesaje, ori de pe profilul meu ) - şi te ajut să calculezi ( calculăm împreună ) data ovulaţiei, perioada cu fertilitate ridicată şi o posibilă dată de venire a menstruaţiei următoare!

Oricum, 2 păreri sunt mai bune decât una!

| Trnadafirroz a răspuns (pentru bursuc001):

Bine, multumesc in scriu in privat.

| Azµre a răspuns:

Nu este o metoda sigură, întotdeauna există riscuri, datorită modificării hormonale din organism datorată alimentației, stresului și așa mai departe.