| razwan3l a întrebat:

Vreau si eu niste lamuriri in legatura cu metoda calendarului de contraceptie dc nu e sigura si are cea mai mare rata de gres si cum e imi trebuie pentru ora de bio dau funda la cel mai bun raspuns big grinbig grinbig grin

1 răspuns:
| defibrilator a răspuns:

Nu e sigura pentru ca organismele umane sunt foarte complexe si apar multe variabile interne(hormonale, psihice, fiziologice) sau externe(infectii, supunere la anumite radiatii sau substante chimice, inclusiv din alimente) care pot grabi sau amana ovulatia si schimba regularitatea ciclului, astfel poate sa apara o sarcina "surpriza"