| NebunieLaSecunda a întrebat:

Salut la toti.am o intrebare la voi. e posibil ca ata penisului [preput] sa se rupa pe jumate? cel putin mie nu mi s-a rupt nici la primul, nici la al doilea, nici la al treilea contact sexual dar dupa mai multe contacte s-a rupt si a curs putin sange dar capu penisului tot nu a ramas "belit". Este posibil ca ata sa se fi rupt pe jumate? Daca da. Ce e de facut?

Răspuns Câştigător
Brigaela
| Brigaela a răspuns:

La marea majoritate a barbatilor frenul nu se rupe niciodata. Oricum, decalotarea trebuie sa fie usoara si completa indiferent de integritatea frenului. Oricum, decalotarea nu este permanenta, ci numai in erectie si in timpul baii. Asa ca nu vad nimic anormal.

6 răspunsuri:
Brigaela
| Brigaela a răspuns:

E normal, nu e nici o regula generala. Nu stiu daca o sa se mai rupa o data, dar oricum nu e nici o tragedie daa se va rupe. Iar daca nu se va rupe, iarasi nu e nici o tragedie.

| Opt1k a răspuns:

Ata este un tesut conjunctiv elastic care nu este ubligatoriu sa se rupa la prmul contact sexual.cat despre a 2 a problema nu este ceva grav.mai fa o data sex si vei rezolva problema!

| NebunieLaSecunda explică:

Si daca o sa mai curga sange inca o data? iar o sa ma usture... S-a rupt ata dar parca a mai ramas ceva acolo "o mica ata" mult mai mica ca aia care s-a rupt.de ce oare? asa e normal sau nu trebuie sa mai fie nici o ata nimic?

| NebunieLaSecunda explică:

Am uitat sa zic ca astept un raspuns ca sa stiu si eu ce sa fac, daca sunteti amabili. daca nu ati inteles problema mea, va mai explic inca o data.AStept raspuns urgent.raman dator

| NebunieLaSecunda explică:

Imi rapsunde si mie cineva?
inca astept raspunsurile dvs...

| NebunieLaSecunda explică:

Ms de raspuns dar nu am fost destul de explicit
deci acum ce ma macina pe mine e ca ata aia groasa care o stie toata lumea aia mare principala s-a rupt intr-un final dar a mai ramas ceva ca o ata mai mica si subtire...asa trebuie sa ramana? sau mai trebuie rupta si aia?