| Sulty_Mihai_1986 a întrebat:

acum câteva zile mi s-a rupt puțin ața la un contact sexual și a curs puțin sânge. La următoarele 2 la fel. Cât poate dura pana se rupe de tot sau se vindeca complet? Sa dau cu o crema? Aștept sfaturi de la ceilalți ce au mai trecut prin asta. Pana sa mi se rupă am mai făcut-o de câteva ori dar nu s-a rupt. Cum sa fac sa revină totul la normal fără sa se mai fisureze si sa curgă sânge/sa ma usture puțin?

Răspuns Câştigător
DoarBogdan
| DoarBogdan a răspuns:

Atunci asta ar trebui sa fie, conform descrierii... incepe sa se vindece.

Zile faine sa ai! ^_^

5 răspunsuri:
| corbulalbrosu a răspuns:

La o astfel de intrebare este posibil ca nici medicul urolog sa nu poata formula si oferi un raspuns concret. Este indicat sa folosesti un unguent/crema care are in continut antibiotic : Fluocinolon N Atb, Betadine, Fucidin, Bepantensept, etc. Pana la urma se va rupe de tot si rana se va vindeca la un moment dat. Sanatate!

DoarBogdan
| DoarBogdan a răspuns:

Doar daca mergi la medic pentru un consult detaliat... ar putea sa te ajute pentru aceasta problema. Insa ar trebui sa nu mai fie cazul in viitorul apropiat, la urmatoarele contacte sexuale, ma gandesc ca este din ce in ce mai putin sange?

| Sulty_Mihai_1986 explică (pentru DoarBogdan):

Exact, a început sa nu mai curgă deloc, dar ustura puțin

| DoarBogdan a răspuns (pentru Sulty_Mihai_1986):

Atunci asta ar trebui sa fie, conform descrierii... incepe sa se vindece.

Zile faine sa ai! ^_^

| Emilian65 a răspuns:

Nu mai faci sex o perioada si totul se rezolva de la sine.

| Sulty_Mihai_1986 explică:

Nu i-a mea rolling on the floor)
Păcat ca nu ai tu, ca o puneam pe a ta, asa ca semn de solidaritate a inteligentei de pe acest pământ. Fără oameni ca voi pe TPU nu stiu ce m as fi făcut. Ai văzut și tu ca au fost niște răspunsuri mai pertinente anterior, ce naiba mai vii și tu cu comentariile tale de 2 lei? Serios acum