| AndreiMihaita23 a întrebat:

Salut lume,

Am o intrebare...

Am cunoscut o fată pe Tinder alaltăieri. Din România, desigur (țara mea natală). I-am spus hei, numele meu este... Am 21 ani și locuiesc din Germania. Cred că ai un zâmbet frumos și mi-ar plăcea să facem cunoștință happy.

Ea a răspuns după doar 2 minute. Mai târziu am convenit să facem cunoștință. Ieri am fost deja de acord să comunicăm pe Facebook.

Și când îi scriu, mi-e dor de tine sau dacă ai nevoie de ajutor cu școala cu orice subiect, doar anunță-mă sau dacă trebuie să studiezi, spune-mi și nu te voi deranja. Desigur, îmi răspunde mereu la mesaj cu un zâmbet sau cu o inimioară. Mai ales când îi scriu, mi-e dor de tine.

Anul acesta își face bacul profil bună real info în clasa a XII-a și încearc să o ajut cum pot. Sunt IT-Systemelektroniker după diploma mea de la școala profesională și ucenicie.

Îmi place foarte mult de ea și probabil că și ei de mine.

Dar sunt în capul meu un idiot dacă vreau să urmăresc o relație cu ea mai târziu după câteva luni de făcut cunoștință?

Merg mereu în România să-mi vizitez rudele sau bunicii. Iar o săptămână în localitatea ei să fiu nu mi-ar fi greu.
Fata are 18 ani.
Mereu îmi zâmbește când o motivez și mereu îi mai dau un sfat când e vorba de examene.

9 răspunsuri:
| RAY a răspuns:

Curve care iti vor bani

sadrian46
| sadrian46 a răspuns:

Astăzi oamenii se cunosc și prin intermediul Internetului. Să o vizitezi. Succes.

| GouDidodino a răspuns:

Cum *** să-i spui "imi e dor de tine " dupa 2 zile de cand ai cunoscut-o online? WTF, după alte 2 zile nu o să-ți mai răspundă nici macar cu acel emoticon

| TFL007 a răspuns:

Pot sa te intreb ceva in euforia ta pe care ti-a provocat-o fata asta, INTREBAREA TA CARE E laughing))

| tzionut a răspuns:

Nu inteleg care e curiozitatea ta. In capul tau poti fi cum vrei, inclusiv idiot (atata vreme cat nu spui altora, sau nu te dai de gol), dar uzual in perioada de facut cunostinta vei realiza daca esti sau nu compatibil cu fata respectiva.
Tinder nu este locul de agatat pentru viitoare relatii pe termen lung. Ai mai multe sanse la biblioteca sau in mijloacele de transport in comun.
Eu iti doresc mult noroc, dar am mari indoieli ca vei si ramane alaturi de fata respectiva.

| AndreiMihaita23 explică (pentru tzionut):

Păi cam compatibili suntem. Ne plac lucruri similare și avem caractere asemănătoare

| CiprianZisSpartanu a răspuns:

Eu zic ca e cv videochatista si iti da scam daca ti cere vreo 4k euro eu zic sa i dai in avans si cand o sa o umpli de bani si o cauti pentru casnicie sa nu te miri ca ti da block

| zexityyy a răspuns:

Pupo' Baaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaa handicapatule, dai handi handi

| TeodorDarFaraZ a răspuns:

Cumpara pizza