| sbt a întrebat:

Salut.Luna trecuta am inceput sa iau pilule anticonceptionale.Am avut pierderi d sange in fine.Acum 2 zile am terminat cele 21 de pilule deci ieri trebuia sa-mi vina menstruatiile.Aseara a inceput sa-mi curga un pic de sange dar azi deloc.Mentionez ca ma dor sanii si burta ca in fiecare luna. E normal?

4 răspunsuri:
kongeriket
| kongeriket a răspuns:

Menstruaţia îţi vine într-una din cele 7 zile de pauză.
Nu e obligatoriu să-ţi vină la două zile după terminarea blisterului.
Salut.

Abh
| Abh a răspuns:

Da, e normal, contraceptivele scurteaza mult durata menstruatiei iar tensiunea sanilor este doar una din reactiile adverse ale acestora.

| love_1456 a răspuns:

Da! cand incepi sa iei anticonceptionale organismul ti se deregleaza putin.stai linistita nu este nimic grav, si nu este neaparat ca menst. sa iti vina atunci cand ti s'au terminat pastilele.ci in acel interval de 7 zile in care ai pauza

| sbt explică:

Dar azi nu am pierdut deloc sange. un pic aseara si atat